زیبا کردن چشم ها

 

15  روش برای جذاب شدن چشم ها

 

1- از خط چشم استفاده کنيد : براي کم ترنشان دادن پژمردگي پلک‌ها از خط چشم مناسب استفاده کنيد ، روش درست کشيدن خط چشم را بياموزيد براي ماندگاري بيشتر خط چشم از پودر و برس صاف و نوک تيز استفاده کنيد.

کشيدن خط چشم با برس بهتر از مداد عمل مي‌کند و براي کساني که خيلي به اين کار وارد نيستند آسانتر مي‌باشد ، براي طبيعي به نظر رسيدن خط چشم در قسمت‌هاي بيروني ، وسط و داخلي پلک بالايي سه نقطه بگذاريد به طوري که بسيار به خط مژه نزديک باشند ، سپس اين نقاط را به هم وصل کنيد.

 

2- پف چشم ها را از بين ببريد : اگر از ورم زير چشم‌ها يتان خسته شده ايد به جاي استفاده از لوسيون از يک کرم چشم استفاده کنيد ، پوست‌هاي دور چشم فاقد غده‌هاي توليد چربي هستند و با جذب آب و مايعات هنگام استفاده از مرطوب کننده‌ها ايجاد پف مي‌کنند و وجود اين مايعات اضافي ايجاد ورم خواهند کرد در صورتي که استفاده از کرم‌ها با اينکه آبرسان هستند هيچ گونه ورمي به وجود نمي آورند.

 

3- افتادگي پلک‌ها را محو کنيد : با استفاده از سايه ملايم کم رنگ و به وجود آوردن حد فاصلي مناسب ، افتاد گي پلک‌ها را از بين ببريد ، در اين روش از قسمت بالايي گوشه بيروني پلک تان شروع کنيد و سايه را از بالا به پايين به سمت چين پلک بزنيد سپس از قسمت پاييني گوشه بيروني چشم به سمت چين پلک بزنيد.

 

4- برداشتن ابروها بدون درد : روش درست برداشتن ابروها شما را آراسته تر جذاب تر و پر طراوت نشان ميدهد ، براي به حداقل رساندن درد ناشي از برداشتن ابروها بعد از حمام و دوش گرفتن ابروهايتان را حالت دهيد ، آب کمک مي‌کند که ابروها با درد کمتري برداشته شوند.

 

5- چشم ها را با آرايش درشت تر نشان دهيد : براي درشت تر نشا ن دادن چشم هايتان خط چشم بالايي پلک را پهن تر از خط چشم در پايين پلک بکشيد چون کشيدن خط پهن زير پلک چشم را خسته نشان ميدهد و شادابي آن را کم ميکند در نتيجه چشم کوچکتر به نظر ميرسد.

 

6- حلقه‌هاي تيره دور چشم را از بين ببريد : براي سر حال تر و شاداب تر به نظر رسيدن ،  حلقه‌هاي دور چشم تان را از بين ببريد ، برای این منظور به جاي زدن پودر و کرم پوشاننده براي پنهان کردن اين حلقه‌ها ي دايره اي دور چشم از کرمي استفاده کنيد که کمي از پوست صورتتان روشن تر باشد.

سعي کنيد تا آنجا که ممکن است از پشت پلک تا نزديک به خط مژه‌ها باشد و از قسمت گودي کاسه چشم تا به کناره‌هاي بيني اين کار را انجام دهيد.

 

7- بعد از دوش گرفتن مژه‌هايتان را فر کنيد : هيچ چيز مثل فر کردن مژه‌ها پژ مردگي چشم‌ها را از بين نميبرد ، براي نتيجه بهتر بلافاصله بعد از حمام از فر مژه استفاده کنيد ، آب گرم مو‌هاي نازک را انعطاف پذير مي‌کند و  مژه‌ها راحت تر فر ميشوند.

 

8- از بین بردن قرمزي چشم ها : قرمزي چشم‌هاي خسته را از بين ببريد ، براي اين کار از سايه اي با زمينه آبي استفاده کنيد ، زدن سايه و خط چشم با زمينه آبي مي‌تواند اين قرمزي را کمتر نشان دهد.

 

9- حلقه‌هاي تيره دور چشم را درمان کنيد : از کرم چشم حاوي رتينول (retinol) استفاده کنيد ، استفاده از اين کرم باعث مي‌شود پوست زير چشم ضخيم تر گردد و همين امر سبب کمتر پيدا شدن اين گونه حلقه‌ها در زير چشم خواهد شد.

 

10- با تقويت ابروها آنان را پر پشت کنيد : داشتن ابروهايي طبيعي و پر پشت صورت را زيباتر نشان ميدهد و چهره جوان تري را به شما مي‌بخشد ، پس از ابروهايتان مواظبت کنيد تا هميشه جوان بمانيد.

 

11- راه حلي براي حجم مژه‌ها : با بالا رفتن سن مژه‌ها کم پشت مي‌شوند ، خط چشم ضخيم ريشه‌هاي مژه را تيره تر نشان مي‌دهد و باعث ميشود مژه‌ها جلوه پر پشت و پر رنگي داشته باشند.

استفاده زياد و مکرر ريمل جلوه خوبي روي چشم ندارد و مژه‌ها را دندانه دندانه مي‌کند ، مطمئن شويد که خط چشمتان را ضخيم و صاف کشيده ايد که در اين حالت چشم درشت نشان داده ميشود.

 

12- از سايه‌هاي کرم مانند استفاده کنيد : از سايه‌هاي کرمي استفاده کنيد ، حالت شيري سايه‌هاي کرمي روي پوست صورت خوب مي‌ماند و به پوست آسيب کمتري مي‌رساند.

اگر سايه‌هاي پودري را ترجيح مي‌دهيد قبل از اينکه سايه را به پلک بزنيد از پودر صورت با مايه زرد رنگ به پلکتان بزنيد اين کار موجب مي‌شود مدت زمان بيشتري سايه روي صورت تان بماند.

 

13- چين و چروک صورت را کم کنید : به جاي پوشاندن جوش‌ها و بر جستگي‌هاي پوست توسط پوشاننده (concealer) و استفاده از هر نوع پودر و کرم ديگر (روشي که اغلب باعث مي‌شود ايراد‌هاي پوست بيشتر به چشم بيايد تا آن را کم رنگ نشان دهد) تلاش کنيد که اين ضايعات را بر طرف کنيد.

براي اين کار ابتدا از کرم چشم آبرسان استفاده کنيد ، اين نوع کرم‌ها پوست را مرطوب نگه مي‌دارد و در قدم بعد استفاده از کرم پوشاننده مي‌تواند چاله‌ها و هر نوع ايراد ديگر پوست را برطرف کند سپس از سايه مات استفاده کنيد و براي قسمت دور چشمتان که تيره تر است از سايه اي روشن تر استفاده کنيد.

 

14- موهاي خاکستري ابرو را بپوشانيد : برداشتن ابرو‌هاي خاکستري به نظر راه ساده اي مي‌آيد اما نتيجه خوبي نخواهد داشت و ابروهايتان را لخت و کچل نشان خواهد داد که با اين روش نه تنها مشکل ابروها حل نخواهد شد بلکه زيبايي اش را هم از دست مي‌دهد.

استفاده از پودر ابرو و يا ريمل ابرو زيبايي را به ابرو‌ها بر مي‌گرداند (اين فرمول ابرو‌ها را جادويي ميکند) براي اين کار بايد از رنگي استفاده کنيد که با رنگ موهايتان همخواني داشته باشد ، اگر موهايتان سياه باشد که آسان است ولي اگر رنگي غير از سياه داشته باشد با پد از رنگي استفاده کنيد که حالت طبيعي ابرو حفظ شود ، رنگ قهوه اي از بقيه رنگ ها مناسب تر است.

 

15- تيرگي پوست تان را کم کنيد : اگر زير چشمتان تيره است هنگام آرايش بهتر است بيشتر روي قسمت بالايي چشم تان کار کنيد ، بنابر اين از کشيدن خط چشم در زير چشم خودداري کنيد و ريمل را فقط براي مژه‌هاي بالايي استفاده کنيد.

مژه‌هاي پاييني نيازي به ريمل ندارند ، با اين کار تير گي زير چشم ها کمتر ديده مي‌شود.