10 نکته طلایی خانه داری

 

10 نکته کاربردی خانه داری

 

 

» خوشبو کردن حمام : برای خوشبو شدن حمام کمی عطر یا روغن معطر روی حباب روشنایی داخل حمام بمالید زمانی که چراغ را روشن می‌کنید ، گرمای ناشی از لامپ عطر را در هوا پراکنده می کند.

 

» از بین بردن بوی فاضلاب : نصف پیمانه جوش شیرین را در فاضلات بریزید سپس نصف پیمانه سرکه سفید هم اضافه کنید و در فاضلاب را بپوشانید.

 

» جلوگیری از کپک زدن پرده حمام : قبل از آویزان کردن پرده ی حمام آن را در محلول آب و نمک قرار دهید.

 

» نرم شدن دست‌ها در حین شست و شو : وقتی از مایع شوینده استفاده می‌کنید دست‌های شما خشک و زبر می‌شود ، برای حل این مشکل باید مقداری جوش شیرین به مایع شست و شو اضافه کنید تا پوست دست تان آسیب نبیند.

 

» دور کردن مورچه‌ها : مقدار مساوی سرکه و آب را با هم مخلوط کنید و کابینت‌ها ، کف و هر جایی که امکان دارد را با این محلول بشویید تا مورچه‌ها از شما دور شوند ، برای این منظور قرار دادن زغال خشک یا تکّه‌ای لیموترش در محل زندگی آنها نیز موثر میباشد.

 

» نرم نگه داشتن پتو : نرم و پرزدار نگه داشتن پتوهای پشمی و کتانی پس از شست و شو همیشه دردسر است اما مشکل با اضافه کردن دو فنجان سرکه سفید به آب مورد استفاده برای شست و شو تا حدّ زیادی بر طرف می‌شود ، البته به یاد داشته باشید هرگز مادّه شوینده بخاردار و سرکه را با هم به آب اضافه نکنید چون گازی خطرناک از آن متصاعد خواهد شد.

 

» ساخت برف پاک کن با سیب‌زمینی : یک سیب‌‌زمینی جوانه زده و بی‌مصرف را از وسط نصف کنید و آن را روی شیشه جلوی اتومبیل بمالید ، بدین ترتیب قطرات باران روی شیشه خواهد لغزید و مانع دید شما نخواهد شد.

 

» جابه‌جایی مبلمان : برای تغییر دکوراسیون اتاق پذیرایی مبلمان را هل ندهید و نکشید بلکه آنها را بلند کرده و حمل کنید ، کشیدن مبلمان روی زمین حتی به طول چند سانتی‌متر آسیب فراوانی به آنها وارد می‌کند ، همچنین برای بلند کردن صندلی باید به جای دسته میله زیر نشیمن را گرفت.

 

» از بین بردن بوی سیگار : برای جلوگیری از انتشار بوی سیگار در خانه یک شمع را روشن بگذارید ، شمع در زمان سوختن بوی سیگار را از بین خواهد برد.

 

» از بین بردن بوی داخل ماشین : اغلب با وجود اینکه پنجره‌های ماشین را باز می‌گذارید باز هم بوی نامطبوعی به مشام می‌رسد ، بو در پارچه و صندلی‌های ماشین نفوذ می‌کند و ماندگار می‌شود ، برای حل این مشکل از خاصیت بوگیری جوش شیرین استفاده کنید ، مقداری جوش شیرین روی صندلی‌های ماشین بزنید و بعد از 15دقیقه با جاروبرقی صندلی‌‌ها را جارو کنید یا یک ظرف را با سرکه یا آمونیاک پر کنید و یک شب تا صبح داخل ماشین بگذارید و پنجره‌ها را باز بگذارید تا بو جذب سرکه یا آمونیاک شود.