Generic selectors

10 نکته در مورد دکوراسیون داخلی

۳,۰۴۸ بازدید

خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

ما برای زیبایی و راحتی مکان هایی که در آنها زندگی میکنیم کارهای زیادی انجام میدهیم و هزینه میکنیم؛ اما گاه در این میان مرتکب اشتباهاتی در چیدمان دکوراسیون داخلی میشویم که منجر به پشیمانی­-مان می­شوند. انتخاب­ های بد تقریباً همیشه ناشی از برنامه ریزی ضعیف، تصمیم گیری عجولانه، مشاوره بد یا عدم اعتماد به نفس هستند. در این مطلب به شما نشان می­دهیم که چگونه برای ساخت خانه دلخواهتان گام­ هایی درست و منطقی بردارید.

 

10 نکته در مورد دکوراسیون داخلی

 

 

اولین نکته در مورد دکوراسیون داخلی: سبک خود را پیدا کنید.

عدم اعتماد به نفس موجب تردید و دو دلی می­گردد که در نهایت منجر به انتخاب­ هایی می‌شود که از سر ترس گرفته شده اند و نتیجه دکوراسیونی است معمولی که هیچ چیزی از شما در آن دیده نمیشود. در عوض بایستید و خودتان را نشان دهید. محافظه کار بودن می­تواند خود واقعی شما را سرکوب کند. قدم در عرصه طراحی داخلی بگذارید تا ببینید چه چیزهای هیجان انگیزی در انتظار شماست.

 

10 نکته در مورد دکوراسیون داخلی


 

انتخاب های غیر منتظره در دکوراسیون داخلی منزل می­توانند ترسناک باشند. اگر شک و تردید باعث شده است نتوانید تصمیم بگیرید و به غرایزتان اعتماد نداشته باشید، وقت آن است که به دنبال کمک باشید. یکی از گزینه های خوب، در نظر گرفتن یک طراح دکوراسیون داخلی است؛ یعنی افراد حرفه­ ای آموزش دیده ای که با دیدی تازه به خانه شما نگاه می­کنند. مطمئن باشید که یک طراح خوب سلیقه خود را به شما تحمیل نمیکند، بلکه با راهنمایی و معرفی گزینه های ممکن به شما کمک میکند تصویری را که از خانه تان در ذهن دارید شفاف تر ببینید.

 

10 نکته در مورد دکوراسیون داخلی

 

دومین نکته در مورد دکوراسیون داخلی: آثار هنری را با عشق انتخاب کنید.

هیچ وقت یک اثر هنری را به سادگی و صرفاً به این دلیل که دیوار شما را پر می­کند یا با کاناپه شما ست می­شود خریداری نکنید – یک نقطه خالی خیلی بهتر از تصویری است که بدون فکر انتخاب شده باشد. هنر باید حس شادی و امید را در شما ایجاد کند، افکار شما را برانگیزد، شما را به جای دیگری ببرد یا دلیلی برای توقف و لذت بردن از آن را در شما ایجاد کند. هنر یک چیز شخصی است، پس به دنبال چیزی باشید که شخصیت شما را منعکس می­کند. آثار هنری را تک تک گردآوری کنید، نه اینکه هرچیزی که ارزان بود را بخرید. البته نیازی نیست ارزش قرار گرفتن در موزه را داشته باشد! اما وقتی حرف از تابلوهای چاپی با کیفیت، عکس­های خانوادگی و حرفه ­ای، آویزهای دیواری، نقاشی های کودکان، هدایایی از دوستان هنرمند و تلاش­های شخصی شما باشد دنیایی از انتخاب در برابر شما وجود دارد.

 

10 نکته در مورد دکوراسیون داخلی

 

یکی از روش های پذیرفته شده برای آویزان کردن آثار هنری این است که وسط عکس هم سطح با چشم بیننده باشد. سطح چشم افراد باهم متفاوت است، در نتیجه یک حد وسط تقریبا ارتفاع 1.5 متر از سطح زمین است. این ارتفاع در فضایی که بینندگان در آن معمولاً ایستاده­ اند، همچون یک ورودی یا یک راهرو به خوبی جواب می­دهد. در اتاقی که بینندگان اکثرا نشسته­ اند، می­توانید این ارتفاع را کاهش دهید.

اگر میخواهید یک تابلوی هنری خیره­ کننده را بالای سطحی آویزان کنید که قصد دارید وسایل تزئینی دیگرتان را نیز در آنجا به نمایش بگذارید، هنر چیدمان وسایل تزئینی را بیاموزید. یک ترفند ساده این است که آن تابلو را آنقدر پایین آویزان کنید که تبدیل به یک بخش منسجم از صحنه نمایش شما شود، نه اینکه یک چیز اضافی نامربوط باشد که بالای آن آویزان شده است.

 

 10 نکته در مورد دکوراسیون داخلی

 

سومین نکته در مورد دکوراسیون داخلی: نمایی عریض را انتخاب کنید.

یک کاغذ دیواری جالب توجه با یک الگوی پیچیده تأثیر بسیاری در فضا می­گذارد، اما همچنین می­تواند تعادل دکوراسیون اتاق را نیز به هم بزند. تصاویر اتاق ­هایی که از همان کاغذ دیواری استفاده کرده ­اند را در وبسایت ­ها پیدا کنید و خطوط و رنگ­های غالب آن الگو را مشاهده کنید، اینکه چطور تکرار می­شود و در برابر نورهایی با جهت و شدت مختلف چه طور دیده میشود. بزرگترین نمونه­ ای که می­توانید را پیدا کنید – از فروشنده بخواهید که در صورت امکان یک رول یا نصف رول خریداری کنید و در صورتی که قرار شد مقدار بیشتری تهیه کنید مبلغ پرداخت شده را از حسابتان کم کند. مطمئن باشید از این سرمایه‌گذاری پشیمان نخواهید شد.

 

طراح این آپارتمان (تصویر بالا) در ملبورن، استرالیا، با استفاده از کاغذ دیواری جنگل نخل پر طراوت با ترکیب رنگی سبز- آبی، کابینت­های سفید ساده و یکسری وسایل جانبی متناسب با حال آن، دکوراسیون داخلی خوبی طراحی کرده است. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید پست ترکیب رنگ در دکوراسیون را مطالعه کنید.

 

10 نکته در مورد دکوراسیون داخلی

 

 از سرزندگی طرح های بزرگ چشمگیر لذت ببرید. اگر عاشق یک کاغذ دیواری شدید، آن را سنگ بنای دکوراسیون اتاق خود قرار دهید. ترکیب رنگ محدود و ملایم و مبلمان و چشم انداز ساده این اتاق، حرکات و منحنی ­های چشمیگر آن کاغذ دیواری مشکی را کاملاً در مرکز توجه قرار می‌دهد.

 

نکته: در صورت انتخاب یک کاغذدیواری متالیک، نورپردازی اتاق را درست انتخاب کنید. در یک اتاق کم نور، وسایلی که در مرکز توجه قرار دارند تاثیر خود را از دست می­دهند و ممکن است گرفته به نظر برسند ولی در یک اتاق پر نور به شدت خودنمایی می­کنند.

 

همین قواعد در مورد پارچه­ هایی با طرح­ های چاپی خاص هم صدق میکند، به خصوص اگر بخواهید از آن­ها برای پوشاندن سطح های بزرگ استفاده کنید. نمونه پارچه ­های بزرگ بگیرید و آن­ها را در محل با رنگ و جنس وسایل دیگر، در نور هایی با شدت های مختلف امتحان کنید.

 

نکته: نمونه­ ای از تمام پارچه­ هایی که در خانه­ تان استفاده می­کنید را نگه دارید. زمانی که برای خرید اقلام دیگری میروید که قرار است در همان فضا استفاده شوند این نمونه­ ها خیلی به درد می­خورند.

 

10 نکته در مورد دکوراسیون داخلی

 

چهارمین نکته در مورد دکوراسیون داخلی: در نقاشی صبور باشید.

امتحان کردن یک رنگ گاهی بیش از انجام کل نقاشی زمان می­برد. از این مسئله ناراحت نشوید چرا که هرچه صبورتر باشید نتیجه بهتری می­گیرید. متخصصان توصیه می­کنند که رنگ را همیشه روی دیوارهای همان اتاقی که می­خواهید نقاشی کنید تست کنید. بافت سطح یک دیوار از بافت یک صفحه نمونه متفاوت است. دو بار دیوار را روکش کنید و زمانی که با رنگ­ های قوی کار می­کنید همیشه قبلش دیوارها را بتونه کنید، سپس روی هر دیواری که قرار است رنگ شود کمی از رنگ را تست کنید.

فنگ شویی و دکوراسیون فروشگاه

 

 10 نکته در مورد دکوراسیون داخلی

 

پنجمین نکته در مورد دکوراسیون داخلی: بین قیمت و کیفیت تعادل برقرار کنید.

مبلمان گران قیمت خود به خود یک اتاق را زیبا نمی­ کند، بلکه باید این را در نظر داشته باشید که «هرچیز ارزانی در نهایت گران تمام میشود». یک آیتم ارزان قیمت با ساخت ضعیف، رنگ­ واقعی خود را خیلی زودتر از آنچه که فکرش را بکنید نشان می­دهد و تبدیل به یک چیز خراب غیر قابل برگشت می­شود. همیشه بهترین کیفیتی که توان خریدش را دارید، خریداری کنید.

 

نکته: اگر مردد هستید، هزینه یک کالای معمولی تخفیف خورده را به علاوه هزینه تعویض آن به هنگام خراب شدنش محاسبه کنید. سپس تصمیم بگیرید که آیا ترجیح می­دهید که یک کالای با کیفیت تحسین برانگیز بخرید که برای چندین سال از آن استفاده خواهید کرد یا یک کالای معمولی.

 

10 نکته در مورد دکوراسیون داخلی

 

ششمین نکته در مورد دکوراسیون داخلی: از مرز سبک­ ها گذر کنید.

حتی اگر یک سبک خاص را دوست دارید، پیاده سازی دقیق آن با تمام جزئیات منجر به یک نتیجه غیر قابل تصور میشود. طراح ان اِلارد این کار را طراحی دکوراسیون کاتالوگی می­نامد و می­گوید: «من یک دکوراسیون طبیعی را ترجیح میدهم که گلچین شده از ترکیب سبک­ها و تکه­ های مختلف دوره‌های زمانی متفاوت باشد.» نترسید و از مرزهای سبک های دکوراسیون معمول گذر کنید – شما می­خواهید خانه ­تان ظاهری سرزنده و خوشایند داشته باشد، نه اینکه به صورتی خشک و بیش از حد قاعده مند طراحی شده باشد.

 

10 نکته در مورد دکوراسیون داخلی

 

هفتمین نکته در مورد دکوراسیون: اندازه بگیرید.

پیشنهاد همیشگی ما این است: «دوبار اندازه بگیرید، یکبار ببرید». یکی از اندازه ­­هایی که اغلب از آن غفلت می­شود ارتفاع دسته صندلی­ های غذاخوری است: بدون اندازه­ گیری، صندلی نخرید. اگر فضایتان تنگ است و صندلی­ها باید در زمان عدم استفاده در زیر میز قرار بگیرند ارتفاع آن­ها تا سطح میز را حتما چک کنید. قرار دادن آن­ها در یک فضای پر رفت و آمد مانع از حرکت کردن در اطراف میز غذاخوری می­شود. در این موقعیت، بهترین گزینه انتخاب صندلی­های بدون دسته است. این صندلی­های شیک و باریک به سادگی در زیر میز قرار می­گیرند و افراد می­توانند آزادنه در محیط رفت و آمد داشته باشند.

 

نکته: یکی از چیزهایی که از اشتباهاتم یاد گرفته ام این است که اگر می­خواهید صندلی­ کلاسیک بخرید حتما ارتفاع نشیمنگاه آن را چک کنید، چرا که ارتفاع برخی از آن­ها از صندلی­های مدرن کوتاه­تر است و در کنار یک میز مدرن تناسب چندانی ندارند.

 

یک اینچ می­تواند فرق بین دکوراسیونی عالی و یک هزینه هنگفت برای جبران یک خرابکاری را تعیین کند. اگر از نقشه‌های یک معمار یا یک طراح برای نوسازی خانه‌تان استفاده کرده­ اید، از آنجایی که این اندازه­ ها دقیق هستند، آن­ها را برای مراجعات بعدی نگه دارید. یک متر نواری در کیف خود داشته باشید تا هر زمان خرید می­کنید از آن استفاده کنید؛ هیچ وقت نمی­دانید که این متر چه موقع ممکن است برای یک اندازه­ گیری فوری به کارتان بیاید.

 

10 نکته در مورد دکوراسیون داخلی

 

هشتمین نکته در مورد دکوراسیون داخلی:  در مورد توانایی های خود واقع بین باشید.

توهم اینکه خودتان میتوانید کار دکوراسیون داخلی را انجام دهید رایج است اما همیشه درست نیست. نسبت به توانمندی­ های خود واقع­ بین باشید. ممکن است بگویید «اگر آن را سنباده میزدم و رنگ می­کردم و دستگیره ­هایش را عوض می­کردم و پایه ­ها را کوتاه می­کردم، عالی می­شد.» شاید هم نگویید. شاید هم چون می­فهمید که هیچ مهارت – یا ابزاری- برای انجام این کارها ندارید، آن وسیله در انبار شما باقی بماند. تا وقتی که برای انجام تغییرات جدی ماهر نشده ­اید، به گشتن ادامه بدهید و صبر داشته باشید تا اینکه به آن کمال مطلوب برسید. مشاهده فیلم ها و راهنماهای DIY (کارهای خلاقانه که خودتان میتوانید انجام دهید) در این زمینه به شما کمک میکنند.

 

10 نکته در مورد دکوراسیون داخلی

 

نهمین نکته در مورد دکوراسیون داخلی: نورپردازی را درست کنید.

ارتفاع یک چراغ آویز زیبا یا لوستری با طول زنجیر بلند را بی فکر کم نکنید. این مسئله اغلب بالای میز غذاخوری اتفاق می افتد. بین منبع نور و سطح میز حداقل 80 سانتی­متر فاصله بگذارید وگرنه مزاحم دید افراد سر میز می‌شود. یک قاعده کلی حفظ تقریبا 1.5 متر فاصله بین منبع نور و کف زمین است. برای آنکه دچار اشتباه نشوید، از یک طراح نور مشورت بگیرید، چرا که عوامل دیگری همچون ارتفاع سقف، شدت منابع نور، اندازه سایه­ ها و طول زنجیر میتواند بر روی این محسابات تاثیر بگذارد. طراح این منزل با اضافه کردن این سه چراغ آویز فلزی گرم، نورپردازی این فضا را به خوبی انجام داده است.

 

نکته: از فروشنده بخواهید تا چراغ را در یک اتاق تاریک روشن کند تا بدین ترتیب بتوانید ببینید که در شب چطور به نظر می­رسد و میزان گسترش نور آن را هم بررسی کنید. برخی لامپ فروشی­ها اتاقکی را برای انجام این کار تدارک دیده­اند.

 

10 نکته در مورد دکوراسیون داخلی

 

دهمین نکته در مورد دکوراسیون داخلی: گارانتی را از یاد نبرید.

اکثر ما دچار این اشتباه شده­ ایم که به هنگام باز کردن و سر هم کردن یک وسیله یا یک تکه مبلمان جدید، از سر آن ذوق و شوقی که داریم حواسمان نیست و کارت گارانتی را دور می­اندازیم. اشیاء می­شکنند. برگه های گارانتی را در یک پوشه نگه دارید. جزئیات گارانتی کالاهای گران قیمت را مطالعه کنید. آیا بدنه وسیله شامل گارانتی می­شود ولی پارچه آن نه؟ آیا شرایط ویژه ­ای در این بین وجود دارد؟ روند استفاده از گارانتی به چه صورت است؟

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

, , , ,

بدون دیدگاه.

دیدگاهتان را بنویسید