یکی از لذت‌های آشپزی این است که با استفاده از مواد اولیه ساده و دم‌دستی، خوراکی جدید با ظاهر یا طعمی متفاوت بسازید. نان تست و تخم‌مرغ، چیزهایی هستند که در همه خانه‌ها پیدا می‌شود. اغلب ما نیز قبلا خوردن نیمرو با نان تست را تجربه کرده‌ایم و به نظرمان جذابیت زیادی ندارد. اما با کمی خلاقیت می‌شود با تخم‌مرغ و نان تست، یک فینگرفود هیجان‌انگیز درست کرد که ظاهر جذاب و طعم دلپذیرتری داشته باشد؛ این فینگرفود جذاب، تست کاپ تخم‌مرغ است.

تست کاپ تخم‌مرغ به دلیل ظاهر زیبا و شیک برای سرو به عنوان پیش‌غذا در مهمانی‌ها مناسب است. همچنین تست‌ کاپ به دلیل داشتن تخم‌مرغ، بسیار مقوی است و می‌توانید آن را در وعده صبحانه نیز سرو کنید. طرز تهیه تست کاپ، آسان و راحت است و می‌شود آن را با کمترین امکانات در خانه درست کرد. همچنین دست‌تان در پخت این پیش‌غذا باز است و می‌توانید به سلیقه خودتان مواد دیگری مانند کالباس، پنیر و سبزیجات را به آن اضافه کنید. با ایران کوک همراه باشید تا طرز تهیه تست کاپ خوشمزه و مغذی را یاد بگیرید.

 

طرز تهیه تست کاپ

مرحله اول

ابتدا فر را با دمای 180 سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. نان‌های تست را با لیوان به شکل گرد قالب بزنید. سپس، نان‌ها را با وردنه کمی پهن کنید تا نازک شود.

تست

 

مرحله دوم

دو طرف نان‌ها را با استفاده از قلمو به کره ذوب‌شده آغشته کنید. نان‌ها را داخل قالب‌های کاپ کیک قرار دهید و آن‌ها را با فشار دست به ته قالب بچسبانید. قالب را به مدت 5 دقیقه در فر قرار دهید تا نان‌ها برشته شوند.

تست

 

مرحله سوم

بعد از 5 دقیقه، قالب را از فر بیرون بیاورید و داخل هر نانی که در قالب قرار داده‌اید، یک تخم‌مرغ بشکنید. دقت کنید دیواره‌های قالب به تخم‌مرغ آغشته نشود.

قالب را دوباره به مدت 10 تا 15 دقیقه در فر قرار دهید تا تخم‌مرغ‌ها بسته شوند. بعد از این‌که قالب را از فر بیرون آوردید، روی تست‌های کاپ را نمک و فلفل بپاشید.

تست

نکات طلایی در تهیه تست کاپ

- بعد از پخت تست کاپ می‌توانید روی آن‌ها را با مقداری پنیر پارمزان یا پیازچه خردشده تزیین کنید.

- در صورت تمایل می‌توانید بدون استفاده از تخم‌مرغ، نان‌ها را به روش گفته‌شده برشته کنید و در آخر داخل آن‌ها را با سالاد مرغ یا سالاد الویه پر کنید.

-برای درست کردن تست کاپ بهتر است از نان تست تازه استفاده کنید.

-در این دستور پخت به جای کره می‌توانید از روغن زیتون استفاده کنید.

 

سخن آخر

تست کاپ تخم‌مرغ، فینگرفودی جذاب و خوشمزه است که برای درست کردنش فقط به تخم‌مرغ، نان تست و مقداری کره نیاز دارید. این فینگرفود، ظاهر شیک و زیبایی دارد و به همین دلیل انتخابی عالی برای سرو به عنوان پیش‌غذا در مهمانی‌هاست. همچنین تست کاپ بسیار مقوی است و می‌توانید آن را در وعده صبحانه نیز سرو کنید.

برای درست کردن تست کاپ ابتدا باید نان‌ها را با قالب گرد برش بزنید و با وردنه نازک کنید. سپس، دو طرف نان‌ها را به کره ذوب‌شده آغشته کنید و در کف قالب‌های مافین بچینید. در ادامه قالب‌ها را 5 دقیقه در فر از قبل گرم‌شده قرار دهید تا نان‌ها برشته شوند. بعد از برشته شدن نان‌ها، قالب را از فر خاج کنید و تخم‌ها را روی نان‌ها بشکنید و دوباره قالب را به فر برگردانید تا تخم‌ها بپزند. بعد از بستن تخم‌مرغ‌ها، قالب را از فر خارج کنید و روی تست‌های کاپ خوشمزه‌تان نمک و فلفل بپاشید.