تارت پیسالادیه گوجه فرنگی

مواد لازم برای تهیه تارت پیسالادیه گوجه فرنگی

پیاز بزرگ 3 عدد  .  روغن زیتون خالص 4 قاشق سوپخوری   .  آویشن تازه مقدار کمی

خمیر پاستری پف دار آماده 500 گرم  .  کمی آرد معمولی (الک شده)

گوجه فرنگی رسیده 3 تا 4 عدد  .  فیله کیلکا بسته بندی شده در روغن 6 عدد

 زیتون بدون هسته 100 گرم  .  نمک دریا  .  فلفل سیاه تازه ساییده شده

تارت پیسالادیه گوجه فرنگی

با حرارت دادن پیاز سفید، گوجه فرنگی و کلیکای شور و زیتون، طعمی زنده و مهیج را از ناحیه پرونس فرانسه به سبد پیک نیک خود بیاورید. آن را در صبح روزی که می خواهید به پیک نیک بروید پخته و کاملا سرد کنید. قبل از بسته بندی لابلای آن را کاغذ پوستی بگذارید.

تارت پیسالادیه گوجه فرنگی

طرز تهیه:  برگ های آویشن را خرد کنید و بیشترِ آن را به پیاز اضافه کنید. درِ ماهیتابه را بگذارید و اجازه دهید تا پیاز 30 دقیقه بپزد. مرتب آن را هم زده تا کاملا نرم شود.

در ماهیتابه را بردارید و سپس 5 دقیقه ی دیگر آن را با حرارت بیشتر تفت دهید تا زمانی که پیازها طلایی شوند. آن را کنار بگذارید تا سرد شود. اگر بخواهید آنها را از قبل آماده کنید، این پیازها تا چند روز به خوبی در یخچال باقی می مانند.

 تارت پیسالادیه گوجه فرنگی

هنگامی که منتظر آماده شدن پیاز هستید، پاستری و دیگر مواد را آماده کنید. پاستری را به شش قسمت مساوی برش بزنید و کمی آرد روی آن بریزید و هر قطعه را پهن کنید تا به ضخامت 4 میلی متر برسد. می توانید از یک نعلبکی یا بشقاب کوچک برای بریدن هر قطعه به شکل دایره ای استفاده کنید.

تارت پیسالادیه گوجه فرنگی

با فاصله ی 2 سانتی متر از لبه خمیر، دایره ای در داخل آن ترسیم کنید. این کار کمک میکند تا لبه های اطراف خمیر پس از ریختن مواد در آن برگردانده شود و پف کند. خمیر های گرد را روی دو سینی فر که آن را با کاغذ پوستی پوشانده اید قرار دهید،  بگذارید تا حداقل 10 دقیقه خنک شود.

گوجه فرنگی را به شکل حلقه های نازک برش بزنید ( برای هر تارت سه برش نیاز دارید) ، سپس کیلکا ها را از طول به دو نیم کنید.

پیازها را روی خمیر ریخته و در همه جای آن پخش کنید ( اما به خط مرز دایره ای که ترسیم کرده اید خیلی نزدیک نشوید). روی آن برش های گوجه را قرار  دهید. زیتون ها و سپس کیلکاها را روی آن اضافه کنید. آویشن های باقی مانده و مقداری فلفل روی آن بپاشید. نیاز به نمک ندارید زیرا زیتون و کلیکا ها به اندازه کافی شور هستند. چند قطره ی دیگر روغن زیتون روی آن بریزید.

تارت را به مدت 15 تا 20 دقیقه بپزید، تا زمانی که خمیر طلایی شده و لبه های آن پف کند. در صورت تمایل می توانید چند قطره ی دیگر روغن به آن اضافه کنید. می توانید تارت را به صورت سرد یا گرم سروکنید.

نکته: پیسالادیه معادل فرانسوی کلمه ی پیتزا است که معمولا روی نان طبخ شده اما در این مورد روی پاستری ترد و پف دار پخته می شود.

 می تونی نان تارت آماده رو از فروشگاه اینترنتی ایران کوک با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت بخری و در کمترین زمان تحویل بگیری:)

خرید نان تارت آماده