شنیتسل

شنیتسل گوشت با سس سفید

گوشت قرمز 400 گرم  .  تخم مرغ 2 عدد  .  شیر 1/2 لیوان

آرد سفید 2 لیوان  .  پودر سیر 1 قاشق چایخوری  .  نمک و فلفل سیاه مقدار لازم

سس سفید

خامه 1/4 لیوان  .  آرد 4 قاشق غذاخوری  .  شیر 1 لیوان  .  نمک و فلفل مقدار لازم

شنیتسل

طرز تهیه :  گوشت را به چند قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را جداگانه با استیک کوب بکوبید تا پهن و نازک شود ( دقت کنید که گوشت را بیش از حد نکوبید ).

شنیتسل

تخم مرغ ها را داخل کاسه ای بشکنید و با چنگال بزنید تا کف کنید ، 2 لیوان ارد را داخل بشقاب بریزید و با پودر سیر ، نمک و فلفل مخلوط کنید ؛ تکه های گوشت را ابتدا در آرد سپس در تخم مرغ بزنید و مجدد در آرد بغلطانید و در تخم مرغ بزنید ( این عمل را باید 2 بار تکرار کنید تا گوشت خوب پوشش داده شود ).

شنیتسل

داخل ماهیتابه روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود ، به نوبت شنیتسل را در روغن داغ قرار دهید تا سرخ و طلایی شود ، طرف دیگر را نیز به همین صورت سرخ کنید سپس روی دستمال کاغذی یا توری بگذارید تا روغن اضافی اش برود ( دقت کنید که حرارت بیش از حد کم یا زیاد نباشد ).

شنیتسل

برای تهیه سس ماهبتابه ای را روی حرارت متوسط قرار دهید ، 4 قاشق غذاخوری آرد داخل ماهیتابه بریزید و کمی روی حرارت ملایم هم بزنید سپس 4 قاشق غذاخوری از روغنی که گوشت را در آن سرخ کرده اید به آرد اضافه کنید و 2 -3 دقیقه هم بزنید تا رنگ آرد طلایی شود.

شنیتسل

در این مرحله خامه و شیر را کم کم اضافه کنید و همچنان روی حرارت ملایم هم بزنید تا سس غلیظ و یکدست شود ، در انتهای کار نمک و فلفل سس را اندازه کنید ، سس را روی شنیتسل گوشت بریزید و همراه با پوره سیب زمینی ، سیب زمینی سرخ شده و ... سرو کنید ( برای رقیق کردن سس از شیر استفاده کنید ).