بیسکوییت شورت برد چای سبز

بیسکوییت شورت برد

طرز تهیه : پودر قند و پودر چای سبز را مخلوط کنید. کره را که در دمای اتاق نرم شده است داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا یکدست شود؛ سپس مخلوط پودر قند و چای سبز را کم کم اضافه کنید و بزنید تا بافتی نرم و کرکی پیدا کند.

بیسکوییت شورت برد

آرد و نمک را باهم مخلوط کنید و کم کم به مخلوط کره اضافه کنید و با دور کند همزن بزنید تا بافتش مانند خرده نان شود. سپس با دست ورز دهید تابه شکل خمیری نرم و یکدست شود.

بیسکوییت شورت برد

خمیر را با کمک وردنه روی سطح کار به ضخامت 1 بند انگشت پهن کنید. با استفاده از قالب گل یا هر قالب دیگری که دارید خمیر را قالب بزنید. سپس در فر با دمای 180 درجه سانتیگراد که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 15 دقیقه قرار دهید تا بیسکوییت ها بپزند.

بیسکوییت شورت برد

پس از اینکه انتهای بیسکوییت طلایی شد بیسکوییت آماده است. پس از پخت سینی بیسکوییت ها را از فر خارج کنید و اجازه دهید خوب سرد شوند سپس از سینی خارج و سرو کنید ( در صورت تمایل بیسکوییت ها را به کمی کره آغشته کنید و در پودر قند بزنید ).

نکته ها : این بیسکوییت در ظرف دربسته تا چند روز قابل نگهداری و مصرف میباشد ، در صورت تمایل میتوانید 3 زرده تخم مرغ را همزمان با پودر قند اضافه کنید.