طرز تهیه شیرینی توپی دو رنگ ژله ای

ابتدا فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. کره را در دمای اتاق قرار دهید تا نرم شود سپس به همراه شکر داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا کرم رنگ شود. وانیل و تخم مرغ ها را نیز اضافه کنید و هم بزنید تا مایه شیرینی یکدست شود.

آرد ، بکینگ و نمک را مخلوط و چند بار الک کنید سپس به همراه شیر کم کم به مایه شیرینی اضافه و با قاشق مخلوط کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید ، از خمیر تکه هایی به اندازه گردو بردارید و کف دست تان گرد کنید.

  شیرینی توپی

ته سینی فر کاغذ روغنی بیندازید و خمیرها را روی سینی قرار دهید و داخل فری که از قبل روشن کرده اید به مدت 20 -30 دقیقه بپزید (دمای فرها متفاوت است و باید شیرینی ها را پس از 15 دقیقه زیر نظر بگیرید). شیرینی ها را پس از پخت از فر خارج کنید و کناری قرار دهید تا خنک شود سپس داخل هر شیرینی را همانند شکل خالی کنید.

  شیرینی توپی

خرده های شیرینی، خامه و پودر قند را باهم مخلوط کنید سپس داخل شیرینی ها را با این مواد پر کنید و 1 بادام نیز روی ان قرار دهید و روی ان را با شیرینی دیگری بپوشانید (برای هر شیرینی توپی 2 شیرینی که با کرم پر شده است و 1 بادام نیاز است).

شیرینی توپی

پودر ژله ها را بصورت جداگانه در آب جوش حل کنید ( برای هر بسته ژله 1 لیوان آب جوش لازم است ) ، شیرینی ها را پس از اتصال به هم داخل ژله بزنید (هر سر شیرینی را در یک رنگ ژله بزنید) سپس داخل شکر بغلطانید تا تمام سطح شیرینی شکری شود.

  شیرینی توپی

شیرینی ها را به مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا سرد شود سپس سرو کنید (میتوانید از رنگ های متنوع ژله برای این شیرینی استفاده کنید. به جای شکر میتوانید شیرینی را در پودر نارگیل و ... نیز بزنید).