شیرینی زعفرانی یکی از شیرینی های خوشمزه ای است که میتوانید برای عید نوروز درست کنید. در اینجا نوع پسته ای این شیرینی آموزش داده شده ولی میتوانید به جای مغز پسته از مغز بادام، گردو یا فندق هم استفاده کنید. شیرینی زعفرانی با طعم مغزهای خوشمزه و عطر فوق العاده زعفران انتخاب مناسبی در کنار دیگر شیرینی های عید مثل شیرینی نخودچی یا نارگیلی است.

طرز تهیه شیرینی زعفرانی پسته ای

زعفران دم کرده ، روغن و شکر را داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا شکر حل شود سپس تخم مرغ ها را اضافه کنید و بزنید تا مایه شیرینی غلیظ و کشدار شود.

شیرینی زعفرانی

آرد ، بیکینگ پودر و نمک را مخلوط و 1 بار الک کنید و کم کم به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مواد خوب ترکیب شوند سپس آبلیمو و پسته را اضافه کنید و هم بزنید.

شیرینی زعفرانی

ته سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید و با قاشق از مایه شیرینی بردارید و روی کاغذ قرار دهید و مقداری پسته نیز روی هر شیرینی بگذارید سپس سینی شیرینی را داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 10 - 15 دقیقه قرار دهید تا پخته و طلایی شوند.

شیرینی زعفرانی

شیرینی ها را پس از پخت از فر خارج کنید و کناری قرار دهید تا خنک شوند سپس از کاغذ جدا کنید ، این شیرینی ها در دمای محیط در ظرف در بسته تا چند روز قابل مصرف میباشند ( میتوانید به جای پسته از گردو یا بادام خرد شده نیز استفاده کنید ).