سالاد کاپون مگرو

 سالاد کاپون مگرو سالاد مخصوصی است که اولین بار در جنووا ایتالیا درست شد و به دلیل استفاده از ماهی و میگو و مواد آبپز شده به سرعت میان مردم این شهر و کشور محبوب و معروف شد. این سالاد بسیار مقوی و کم کالری است و می تواند به عنوان نهار یا شام صرف شود.

cappon magro salad1

طرز تهیه: برای تهیه سس این سالاد تمام مواد ذکر شده برای سس را به ترتیب در یک کاسه بریزید و باهم خوب مخلوط کنید. سس را در یخچال قرار دهید و تا زمانیکه سالاد آماده شد آن را نگهداری کنید.

حال یک قابلمه بردارید و آن را پر از آب کنید و روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید. 1 قاشق نمک و سپس لوبیا سبز، هویج و گل کلم را در آب جوش بریزید و به مدت 20 تا 30 دقیقه بپزید. سپس سبزیجات پخته شده را آب جوشیده خارج کنید و در یک ظرف بریزید.

cappon magro salad2

در آب سبزیجات سرکه بالزامیک و آب لیمو بریزید و اجازه دهید کمی بجوشد. در مرحله بعد اول ماهی را در آب بجوشانید و سپس میگو را. در هر مرحله اجازه دهید تا خوب بپزند. سپس آنها را آبکش کنید.

ظرف سالاد را حاضر کنید و سبزیجات پخته شده را همراه با ماهی و میگو درون آن بریزید. چغندر قرمز یا لبو پخته شده را نیز در ظرف خرد کنید و با بقیه مواد مخلوط کنید. حال سسی که از قبل تهیه کرده بودید را روی سالاد بریزید و آن را سرو کنید.

نکته: در طرز تهیه این سالاد صدف نیز استفاده می شود اما به دلیل اینکه تهیه آن کمی دشوار است، از مواد سالاد کاپون حذف شده است.