رولت خامه ای، شیرینی آشنایی برای همه ماست. اما در تهیه هر غذایی می توان خلاقیت به خرج داد. رولت قلبی از نظر طعم و ماهیت تفاوت خاصی با رولت های دیگر ندارد. اما ظاهر زیبای رولت قلبی است که آن را از دیگر رولت ها متمایز کرده است. این شیرینی هیجان انگیز و خوشمزه را می توانید در روز ولنتاین تقدیم به عزیزانتان کنید. همین طور می توانید در هر مناسبت دیگری، با رولت قلبی از مهمانانتان پذیرایی کنید.

 

طرز تهیه رولت قلبی فانتزی

 

برای تهیه طرح قلبی روی رولت، احتیاج به الگوی قلبی دارید. الگو شامل کاغذی است که روی آن طرح قلب تکرار شده است و می توانید آن را از اینجا دانلود و پرینت کنید. بعد از پرینت گرفتن از الگو، آن را روی یک سینی فر قرار دهید و روی آن را با کاغذ روغنی بپوشانید. بهتر است لبه های کاغذ الگو و کاغذ روغنی را به سینی بچسبانید تا موقع کار حرکت نکنند.

 

در یک کاسه کوچک، سفیده تخم مرغ، شکر، آرد و کاکائو (اگر میخواهید قلب ها قهوه ای رنگ باشند) را خوب با هم مخلوط کنید. سپس کره را اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط کاملاً نرم شود. اگر میخواهید به جای کاکائو از رنگ خوراکی استفاده کنید، در این مرحله رنگ خوراکی را با خمیر مخلوط کنید تا به رنگ دلخواه شما درآید.

 

خمیر را داخل قیف متصل به ماسوره گرد کوچک بریزید و با استفاده از قیف، طرح قلب ها را که از زیر کاغذ روغنی مشخص است روی سینی بکشید. حال سینی را داخل یخچال بگذارید تا قلب ها سخت و آماده مصرف شوند (حداقل ۱۵ دقیقه).

  الگوی قلبی  

برای تهیه مغز قلبی کیک، خمیر کیک را طبق دستور نوشته شده روی پودر کیک آماده کنید. اگر از پودر کیک وانیلی استفاده می کنید، می توانید آن را با رنگ خوراکی، رنگی کنید. مثلاً می توانید از  رنگ خوراکی صورتی استفاده کنید. یا اینکه از پودر کیک ردولوت استفاده کنید. در این صورت کیک شما قرمز رنگ می شود. سپس خمیر را داخل قالب بریزید و طبق دستور در فر بپزید. پس از خارج کردن کیک از فر صبر کنید تا خنک شود و آن را از قالب خارج کنید.

با استفاده از یک قالب بیسکویت قلبی شکل هر تعداد قلب که می توانید از کیک جدا کنید. سپس قلب ها را با خامه قنادی یا باتر کرم (که از قبل آن را با رنگ خوراکی مناسب رنگ کرده اید) به هم بچسبانید تا یک لوله قلبی بلند به رنگ صورتی یا قرمز داشته باشید. لوله قلبی را داخل کاغذ روغنی بپیچید و مدتی در فریزر نگه دارید تا سفت شود (حدود ۱۵ دقیقه کافی است).

  کیک قلبی  

برای تهیه رول کیک، فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید. خمیر کیک را مانند مرحله قبل آماده کنید. سینی فر با الگوی قلبی را از یخچال خارج کنید. الگوی کاغذی را آرام از زیر کاغذ روغنی خارج کنید و کنار بگذارید.

سریعاً خمیر را روی قلب ها بریزید و سطح آن را با پالت یا لیسک کاملاً صاف کنید. سینی را حدود ۸-۱۰ دقیقه داخل فر بگذارید. مراقب باشید کیک بیش از حد در فر باقی نماند. چون در این صورت موقع رول کردن ترک خواهد برداشت.

  خمیر کیک قلبی  

کیک را روی یک سینی برگردانید و به آرامی کاغذ روغنی را از آن جدا کنید. روی یک دستمال حوله ای تمیز کمی پودر قند بپاشید و کیک را روی آن برگردانید. طوری که الگوی قلبی دیده نشود. حال کیک را با استفاده از دستمال رول کنید و بگذارید در همان حالت بماند تا خنک شود.

وقتی کیک خنک شد، کیک را به آرامی باز کنید و روی آن را با خامه قنادی یا باتر کرم بپوشانید. لوله قلبی را از فریزر خارج کنید و طوری روی خامه ها قرار دهید که قلب بر عکس باشد. حال یک طرف از کیک را روی مغز قلبی رول کنید و سپس طرف دیگر را روی آن رول کنید. رولت را برگردانید تا شکل قلب از دو طرف دیده شود. برای زیبایی بیشتر یک لایه از دو طرف رولت ببرید. رولت قلبی را داخل ظرف مورد نظر بگذارید و سرو کنید.

  رول کردن رولت قلبی  

نکته: رولت قلبی را می توانید در ظرفی در بسته تا چند روز در یخچال نگهداری کنید.