نان پیچی سیر و جعفری

طرز تهیه : آب گرم را داخل کاسه ای بریزید و مخمر را روی آب بپاشید و 5 دقیقه کناری قرار دهید سپس آب و مخمر را مخلوط کنید و 10 دقیقه دیگر استراحت دهید ؛ آرد ، نمک و شکر را مخلوط کنید و داخل کاسه ای بریزید ، مرکز آرد را گود کنید سپس روغن و مخلوط آب و مخمر را اضافه کنید.

نان پیچی

مواد را خوب مخلوط کنید تا به شکل خمیری نرم و یکدست شود ، خمیر را داخل کاسه ای که چرب کرده اید قرار دهید ، روی کاسه را با نایلون خوب بپوشانید و به مدت 2 ساعت در جای گرمی قرار دهید تا استراحت کند و حجم خمیر دو برابر شود.

پس از اینکه حجم خمیر دو برابر شد روی سطحی که آرد پاشیده اید خمیر را پهن کنید و نوارهایی به عرض 4 سانتیمتر و طول 20 سانتیمتر از خمیر برش بزنید.

 نان پیچی

 نوارهای خمیری را کمی بکشید سپس خمیر را گره بزنید ( پس از پخت خمیر پف میکند و جمع میشود و بهتر است دو طرف خمیر را پس از گره زدن کمی بکشید ).

نان پیچی

ته سینی فر کاغذ روغنی بیندازید و خمیرها را ته سینی فر بچینید ، روی خمیرها را با روغن زیتون یا روغن مایع برس بکشید سپس روی سینی را با نایلون بپوشانید و 2 ساعت استراحت دهید.

نان پیچی

خمیرها را پس از استراحت داخل فری که از قبل با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 15 دقیقه قرار دهید تا نان ها بپزند و روی نان ها طلایی شود ؛ سیرهای خرد شده را در کره تفت دهید تا نرم شوند سپس با جعفری خرد شده مخلوط کنید و این سس را روی نان ها بزنید سپس سرو کنید.