سالاد کاب، یکی از انواع سالادهای بین‌المللی خوشمزه و پرطرفدار است که یک سرآشپز آمریکایی، آن را ابداع کرده است. برای درست کردن این سالاد جذاب از تخم‌مرغ، کاهو، آووکادو، سینه مرغ، گوجه‌فرنگی، پنیر پارمزان، روغن زیتون و کالباس یا بیکن استفاده می‌شود. استفاده از انواع مواد مغذی در این سالاد، آن را به غذایی سالم و کامل تبدیل کرده است. همچنین این سالاد به دلیل داشتن فیبر و پروتئین زیاد، انتخابی مناسب برای گنجاندن در رژیم‌های لاغری است. البته با توجه به طعم فوق‌العاده و ظاهر جذاب سالاد کاب، می‌توانید آن را به عنوان پیش‌غذا در مهمانی‌ها سرو کنید.

یکی از مواد اولیه بسیار مفید و مقوی در سالاد کاب، آووکادو است که حتما بارها درباره خواص مختلفش برای سلامتی شنیده‎‌اید. هر 100 گرم آووکادو دارای 160 کالری، 2 گرم پروتئین و 15 گرم چربی است. چربی موجود در آووکادو از نوع سالم و اشباع‌نشده است و به پیشگیری از بیماری‌های قلبی، جلوگیری از سرطان‌ها، کاهش التهاب و سلامت عمومی بدن کمک می‌کند. همچنین آووکادو سرشار از فیبر است که در کاهش وزن، پایین آمدن قند خون و پیشگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها موثر است.

طرز تهیه سالاد کاب

مرحله اول

ابتدا باید آووکادو را از هسته آن جدا کنید؛ برای این کار با چاقو دور میوه را ببرید. سپس، با یک حرکت پیچی، میوه را از هسته‌اش جدا کنید. آووکادو را به اندازه دلخواه برش بزنید.

 

مرحله دوم

تخم‌مرغ‌ها را آبپز کنید. سینه مرغ را با مقداری نمک و فلفل مزه‌‎‌دار کنید و آن را با کمی روغن سرخ کنید. البته می‌توانید سینه مرغ را در ماهی‌تابه گریل بدون استفاده از روغن نیز بپزید.

 

مرحله سوم

سینه مرغ پخته را با استفاده از چاقو، عرضی برش بزنید. تخم‌مرغ‌های آبپز را رنده کنید(سفیده و زرده را جدا رنده کنید). کاهو، گوجه‌فرنگی و کالباس را نیز خرد کنید.

برای سرو سالاد کاب لایه‌های مواد را به ترتیب کنار هم بچینید. مقداری روغن زیتون را با نمک و فلفل سیاه مخلوط کنید و روی مواد سالاد بریزید.

طرز تهیه سالاد کاب  

نکات طلایی در تهیه سالاد کاب

-در صورتی که آوکادو در دسترس ندارید، می‌توانید از نخودفرنگی پخته یا ذرت پخته کنسروی استفاده کنید. به جای مرغ نیز می‌توانید از تن ماهی استفاده کنید.

-در صورت تمایل می‌توانید این سالاد را با یک سس کم‌چرب میل کنید. برای درست کردن سس کم‌چرب برای این سالاد مقداری سس خردل، سرکه سیب، روغن زیتون، نمک و فلفل را مخلوط کنید و روی سالاد بریزید.

 

سخن آخر

سالاد کاب از جمله سالادهای معروف و خوشمزه بین‌الملی است و طرفداران زیادی دارد. این سالاد خوشمزه با آووکادو، تخم‌مرغ، سینه مرغ، گوجه‌فرنگی، کاهو، پنیر پارمزان و کالباس درست می‌شود. این سالاد سرشار از فیبر و پروتئین است و می‌توانید آن را به عنوان غذای اصلی در رژیم‌های لاغری میل کنید.

برای درست کردن این سالاد خوشمزه ابتدا هسته آووکادو را در بیاورید و آن را خرد کنید. سپس تخم‌مرغ و سینه مرغ را بپزید. سینه مرغ پخته، کاهو، گوجه‌فرنگی و کالباس را خرد کنید و تخم‌مرغ پخته را رنده کنید. هنگام سرو مواد را لایه لایه کنار هم بچینید و روغن زیتون مخلوط شده با نمک و فلفل را روی آن‎‌ها بریزید.