بیسکوییت چای دارچینی

بیسکوییت چای

طرز تهیه : تمام مواد را داخل کاسه ای بریزید و با انگشتان دست مخلوط کنید تا بافتی مانند خرده نان پیدا کند.  مواد را روی سطح کار قرار دهید و شروع به ورز دادن کنید تا خمیری نرم و یکدست شود. سپس خمیر را با وردنه به ضخامت 1 سانتیمتر روی سطح کار پهن کنید.

بیسکوییت چای

با کاغذ الگویی مانند کیسه چای درآورید . الگو را روی خمیر قرار دهید و برش هایی به شکل کیسه چای از خمیر دراورید. ته سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید و خمیرها را داخل سینی فر بچینید؛ سپس بخش بالایی هر خمیر را برای عبور نخ سوراخ کنید.

بیسکوییت چای

سینی خمیرها را داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 15 دقیقه قرار دهید تا بیسکوییت ها بپزند. پس از پخت سینی را از فر خارج کنید و کناری قرار دهید تا بیسکوییت ها سرد شوند.

بیسکوییت چای

مقداری شکلات تخته ای را خرد کنید و داخل کاسه ای بریزید و روی حرارت بخار آب قرار دهید و هم بزنید تا نرم شود. سپس به نوبت انتهای هر بیسکوییت را داخل شکلات بزنید ، اجازه دهید شکلات ها بسته شوند سپس بیسکوییت چای را سرو کنید.

نکته ها : این بیسکوییت ها در ظرف دربسته تا چندین روز قابل نگهداری میباشند ، میتوانید به جای شیره از عسل یا پودر قند هم استفاده کنید.