برگر، جزو فست‌فودهای محبوب و پرطرفدار است و هیچ کس نمی‌تواند در برابر هوس خوردن آن مقاومت کند. البته بسیاری از ما بعد از خوردن یک برگر چرب و چیلی پرکالری، عذاب وجدان می‌گیریم و از کرده خود پشیمان می‌شویم. اگر شما جزو عاشقان برگر هستید که بعد از خوردنش عذاب وجدان می‌گیرید، ما یک پشنهاد عالی برای‌تان داریم؛ مینی‌برگر سویا را امتحان کنید. مینی‌برگر سویا، برگری خوشمزه و کم‌کالری است که به راحتی می‌توانید آن را در خانه درست کنید.

سویا، نوعی پروتئین گیاهی و سرشار از فیبر، مواد معدنی و بسیاری از ویتامین‌هاست. خوردن سویا خواص زیادی برای سلامتی دارد و موجب افزایش سوخت‌وساز بدن، سلامت قلب، استحکام استخوان‌ها، تنظیم دستگاه گوارش و پیشگیری از سرطان‌ها می‌شود. پس، این برگر گیاهی خوشمزه را جایگزین برگر گوشت کنید و از خواص سویا برای سلامتی‌تان برخوردار شوید.

 

طرز تهیه مینی‌برگر سویا

مرحله اول

سویا را نیم تا یک ساعت در آب ولرم خیس کنید. سپس، آن را آبکشی کنید و خوب آبش را بگیرید.

 

 مرحله دوم

سویا را به همراه پیاز، نمک و فلفل 2 بار چرخ کنید تا خوب مخلوط و یکدست شوند. سپس، مواد چرخ‌شده را با دست ورز دهید. هنگامی که بافت مواد منسجم شد، تخم‌مرغ‌ها را تک‌تک داخل آن‌ها بشکنید و مخلوط کنید تا مواد خوب ترکیب شوند.

 

مرحله سوم

در ادامه شیر، آرد سوخاری و آرد سفید را اضافه کنید تا مواد حالت چسبندگی پیدا کنند. سپس مواد را به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید.

 

مرحله چهارم

ماهی‌تابه را روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن داخل آن بریزید. مقداری از مایه برگر بردارید و در کف دست‌تان پهن کنید و در ماهی‌تابه با حرارت ملایم سرخ کنید.

مینی برگر سویا

نکات طلایی در پخت مینی‌برگر سویا

-برای انسجام بیشتر برگرها می‌توانید از مخلوط گوشت چرخ‌کرده و سویا استفاده کنید. البته اگر نسبت مواد را درست رعایت کنید و آن‌ها را خوب ورز دهید، نیازی به استفاده از گوشت چرخ‌کرده یا تخم‌مرغ اضافه نخواهد بود.

-برای درست کردن مینی‌برگر سویا، ابتدا یک تخم‌مرغ را اضافه کنید. اگر احساس کردید مواد به یک تخم‌مرغ دیگر نیاز دارند، دومی را نیز اضافه کنید.

-برگرها را با حرارت ملایم سرخ کنید. این برگرها به دلیل استفاده از آرد سوخاری در حرارت زیاد می‌سوزند.

-اگر دوست داشتید در این برگرها از سبزی‌های معطر مانند جعفری و شوید تازه می‌توانید استفاده کنید.

 

سخن آخر

مینی‌برگر سویا، برگری خوشمزه و کم‌کالری است و می‌تواند جایگزین خوبی برای برگر‌های گوشت چرب و چیلی باشد. استفاده از سویا در این برگرها، آن را تبدیل به غذایی مقوی و سرشار از انواع مواد معدنی می‌کند. همچنین مینی‌برگر سویا، غذایی عالی و سرشار از پروتئین برای گیاهخوارهاست.

مینی‌برگر سویا طرز تهیه آسانی دارد و به راحتی می‌توانید آن را در خانه درست کنید. برای انسجام بیشتر این برگر می‌توانید از مخلوط گوشت چرخ‌کرده و سویا استفاده کنید. در صورت تمایل نیز می‌توانید به آن‌ها سبزی‌های تازه‌ای مانند جعفری و شوید اضافه کنید.