ما ایرانی ها از دیرباز به دنبال شادی و جشن و پایکوبی بوده ایم شب یلدا هم یکی از همان بهانه هاست که ریشه در تاریخ و فرهنگ و تمدن ایران دارد. ایرانی ها آخرین روز از فصل پاییز را که طولانی ترین شب سال است در کنار خانواده و فامیل خود جشن میگیرند تا این شب تاریک و طولانی به راحتی سپری شود و بهانه ای باشد برای کنار هم بودن. این روزها هر کسی حسابی مشغول و درگیر زندگی است این جشن ها و بهانه ها فرصت خیلی خوبی برای دیدار دوستان و فامیل است و زمان مناسبی است برای دورهمی های شاد و دوستانه. ما برای این دور همی ها پیشنهادهای مخصوص شب یلدایی داریم که به شما کمک میکنند امسال سفره های زیبا و رنگارنگی بچینید و در کنار خانواده و دوستان از آن لذت ببرید. هندوانه شب یلدا یکی از اجزا جدا نشدنی سفره شب یلدا است و میتوان آن را به شیوه های مختلف تزیین کرد و به کمک آن یک سفره بسیار زیبا برای مهمانان تدارک دید. تزیین هندوانه شب یلدا به روش ساده هم امکان پذیر است با ما همراه باشید.

 

اما برای تزیین هندوانه شب یلدا باید چه کاری کرد؟

عکس های هندوانه های شب یلدا گاه بسیار سخت به نظر میرسند. کافی است بدانید برای درست کردن هر کدام از آنها فقط کمی صبر و حوصله لازم است.

در ادامه چند روش ساده برای تزیین هندوانه شب یلدا به شما آموزش داده میشود. تنها نکته ی مهم در تزیین و برش هندوانه استفاده از چاقوی تیز با نوک باریک و یا کاتر مخصوص برش هندوانه است. در این صورت کار شما خیلی راحت تر میشود. کدام روش بهتر است؟ این بستگی به زمان و حوصله شما دارد. اگر وقت زیادی ندارید و فقط دنبال روشی برای بریدن هندوانه هستید احتمالا روش دوم را بیشتر میپسندید. روش سوم کمی سخت تر است اما خیلی زمان بر نیست و فقط نیاز به یک اسکوپ ساز بستنی دارد. روش اول از همه پیچیده تر و زمان بر تر و البته شیک تر است. انتخاب با شماست.

 

اولین روش ساده برای تزیین هندوانه شب یلدا

یکی از روش های رایج برای تزیین هندوانه شب یلدا، درست کردن هندوانه به شکل سبد میوه است. که هم میتوان آن را بسیار ساده اجرا کرد و هم میتوان ظریف کاری هایی انجام داد و آن را زیباتر کرد.

همانند تصاویر هندوانه را برش بزنید و سپس داخل آن را به کمک قاشق و یا یک قالب گردخالی کنید. در ادامه میتوانید داخل سبد را میوه های متنوع و رنگارنگ مثل آناناس برش زده شده، سیب برش زده شده، انگور و خود هندوانه پر کنید. به راحتی میتوانید برای ایجاد طرح روی بدنه هندوانه از یک الگو کمک بگیرید. الگو را به کمک چسب روی هندوانه بچسبانید و یا به کمک مداد روی هندوانه طرح را حکاکی کنید سپس به کمک چاقوی تیز روی طرح را برش بزنید. برای ایجاد طرح روی هندوانه بهتر است از چاقوی مخصوص میوه آرایی استفاده کنید.

 

هندوانه تزیین 4

هندوانه تزیین 3

سبد هندوانه

برای خوشگل تر شدن لبه های سبد میتوانید گوشه های آن را به کمک یک چاقوی تیز و باریک برش های هفت و هشت مانند ایجاد کنید.

 

دومین و ساده ترین روش تزیین هندوانه شب یلدا

اما اگر  زیاد زمان ندارید و یا میخواهید تزیین ساده تری داشته باشید میتوانید هندوانه را همانند شکل برش بزنید و سپس به کمک چوب بستنی برای هندوانه ها دسته درست کنید که خوردن آن ها هم راحت تر باشد. در کنار این تزیین میتوانید از بستنی یخی هندوانه ای هم استفاده کنید.

 

هندوانه تزیین 11

تزیین راحت هندوانه

سومین روش تزیین هندوانه مخصوص شب یلدا

برای تزیین ساده هندوانه شب یلدا یک ایده ی بسیار شیک برای شما داریم که فقط کافی است توپک های هندوانه ای آماده کنید و آن ها را روی برش های  پهن هندوانه قرار دهید.

هندوانه تزیین

 

با تزیین هندوانه شب یلدا با روبان میتوانید به ظاهر هندوانه تنوع بدهید و آن را زیبا تر کنید.

علاوه بر روش های گفته شده میتوانید از خلاقیت خود هم استفاده کنید و هندوانه را برای شب یلدا به شکل های متنوع دلخواه خود در بیاورید. مثلا با کمی پنیر خامه ای و میوه های دیگر میتوانید پیتزا هندوانه درست کنید :-D تزیین هندوانه شب یلدا یلدای خوبی برایتان آرزو میکنیم.