سانتورینی جزیره‌ای در دریای اژه است و جزو خاک کشور یونان محسوب می‌شود. حالا باخبر شدیم که در این جزیره قانون جدیدی به تصویب رسیده است، بر اساس این قانون از این به بعد گردشگرانی که اضافه وزن دارند در این جزیره حق الاغ سواری نخواهند داشت. الاغ سواری یکی از تفریحات توریست‌ها در سانتورینی است اما پس از تلاش‌های بسیار فعالان حفاظت از حیوانات، این قانون به تصویب رسیده است.

در سنتورینی حق با لاغرها است

وزارت اقتصاد و توسعه‌ی سانتورینی این قانون را تصویب کرده و بیان نموده که الاغ‌ها باید با توجه به توانایی جسمانی خود بارگیری شوند. در تبصره‌ای آمده که الاغ‌ها حداکثر باید 100 کیلوگرم یا یک پنجم وزن خود، بار حمل کنند. بنابراین اگر وزن شما بیش از 100 کیلوگرم است، فکر الاغ سواری در سانتورینی را از سرتان بیرون کنید.

گردشگران این جزیره اغلب در طبیعت‌گردی‌های خود وسایلشان را توسط الاغ‌ها حمل می‌کنند و پیش از تصویب این قانون فشار زیادی به این حیوانات وارد می‌شد. مقامات سانتورینی طی چند سال اخیر شکایات زیادی در رابطه با آزار الاغ‌ها دریافت کرده بودند و یکی از این شکایت‌ها توسط 100000 نفر امضا شده بود. شاکی‌ها خواستار پایان دادن به بارگیری الاغ‌ها در این جزیره بودند اما بومیان از این راه امرار معاش می‌کردند. در نهایت مسئولان تصمیم گرفتند تا تدبیری در راستای بهبود وضعیت زندگی الاغ‌ها بیندیشند.

تصویب این قانون جدید سبب رضایت شاکی‌ها شده است زیرا در یکی از بندهای آن چنین آمده: " هیچ‌کسی در هیچ شرایطی حق بار بردن با الاغ‌هایی که بیمار هستند یا بارداراند و یا مجروح شده‌اند را ندارد". همچنین برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای است که در هنگام بارداری و زایمان از این چهارپایان مراقبت شود و آب آشامیدنی و غذای مناسب در اختیارشان قرار بگیرد.

منبع: https://lastsecond.ir