Generic selectors

آموزش ساخت عروسک اسب پارچه ای

۱۹,۵۱۳ بازدید

خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

 

عروسک اسب نمدی

 

آموزش ساخت عروسک اسب پارچه ای 

 

برای ساخت این کاردستی جالب و زیبا به پارچه در چند رنگ ، پشم شیشه یا پنبه ، کاموا و روبان نیاز دارید ؛ الگو را به هر اندازه ای که دوست دارید چاپ کنید ، با قیچی الگوها را برش بزنید و روی پارچه قرار دهید و ببرید.

 

عروسک اسب نمدی


 

برای سر اسب ( الگوی شماره 1 ) به تعداد 2 عدد ، برای پیشانی اسب ( الگوی شماره 2 ) به تعداد 1 عدد ، برای پشت سر اسب ( الگوی شماره 3 ) به تعداد 1 عدد ، برای گوش های اسب ( الگوی شماره 4 ) به تعداد 4 عدد ، برای پلک چشم اسب ( الگوی شماره 5 ) به تعداد 2 عدد و برای چشم اسب ( الگوی شماره 6 ) به رنگ هر دایره 2 عدد نیاز دارید.

 

عروسک اسب نمدی

 

الگوی شماره 1 ( سر اسب ) را پس از برش زدن به پشت برگردانید و از قسمت پایینی به هم بدوزید ( زیر گردن تا دهان اسب ) سپس الگوی شماره 2 ( پیشانی اسب ) را به ان متصل کنید و دو طرف آن را به سر اسب بدوزید ، سپس الگوی شماره 3 ( پشت سر اسب ) را به آن متصل کنید و تا انتهای سر اسب بدوزید.

 

عروسک اسب نمدی

 

برای هر گوش اسب 2 عدد الگوی شماره 4 را از پشت پارچه به هم بدوزید سپس به رو برگردانید ( پیشنهاد میشود پارچه 2 الگو را روشن تر از بدن اسب در نظر بگیرید تا بخش داخلی گوش روشن تر باشد ) ؛ انتهای گوش اسب را درز پیشانی بیرون بیاورید و بدوزید سپس سر اسب را به روی پارچه برگردانید و داخل آن را با پنبه یا پشم شیشه پر کنید.

آموزش ساخت عروسک ژاپنی

 

عروسک اسب نمدی

 

الگوی شماره 6 ( دایره های چشم ) را به نوبت سفید ، آبی و مشکی روی هم قرار دهید و بچسبانید یا از مرکز کوک بزنید سپس الگوی شماره 5 را دو طرف و روی چشم ها بدوزید به صورتی که تا نیمه چشم ها با آن پوشش داده شود.

 

عروسک اسب نمدی

 

برای یال اسب تکه ای کاموا ببرید ، کاموا را روی سر اسب قرار دهید و مرکز کاموا را به داخل چند کوک ساده بزنید ( با این روش با هر کاموا 2 رشته مو ایجاد کنید ) ، یال های اسب را به همین صورت از بالای پیشانی تا پشت سر کوک بزنید.

 

عروسک اسب نمدی

 

پس از اتمام کار سر اسب را داخل چوب بلندی کنید و انتهای آن را گره بزنید ( مشابه شکل 9 ) ، میتوانید برای زیبایی بیشتر با استفاده از روبان به شکل گیس بافت برای اسب پوزه بند ایجاد کنید.

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

, , , ,

۳ دیدگاه برای آموزش ساخت عروسک اسب پارچه ای

  1. سحر 25 سپتامبر-2014 در 18:46 #

    عالی مثل همیشه

    • ♥ نیلوفر بانو 26 سپتامبر-2014 در 11:34 #

      ممنون سحر جان لطف داری 🙂

دیدگاهتان را بنویسید