Generic selectors

آموزش سئو با مفاهیم آشپزی

۲,۴۳۶ بازدید

خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

آموزش سئو با مفاهیم آشپزی

 

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی ایران کوک در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

آشپزی و سئو از جهات بسیاری به هم شباهت دارد، هر دو یک هنر و علم هستند. به کمال رساندن مواد اولیه و رسیدن به ترکیبی بهتر از مجموع قطعات یک فرایند است.  اغلب یکی از سخت‌ترین کارها برای افراد فعال در زمینه آموزش سئو، توضیح مفهوم و روند کار خود به افراد خارج از حیطه بازاریابی و توسعه وب می‌باشد. برای ارائه تعریفی ساده از سئو و SEM و چگونگی تاثیر الگوریتم‌های گوگل در یک مثال آن را با آشپزی مقایسه می‌کنیم.

 

سئو مانند آشپزی است

 

اگر سئو مانند آشپزی است، تلاش برای کسب رتبه‌بندی در گوگل مثل شرکت در یک مسابقه آشپزی تلویزیونی است. در اکثر مسابقات آشپزی یک چالش مانند “یک غذای صبحانه درست کنید” به شما داده می‌شود، این چالش معادل موضوع صفحه شماست. ظرف شما صفحه وب‌سایت شماست و غذاهای رقبای شما همان صفحات سایت‌های دیگری هستند که قصد دارند در همان موضوع در گوگل رتبه کسب کنند.

پس اگر می‌خواهید مقام اول مسابقه یا رتبه‌بندی صفحه اول گوگل را کسب کنید، داوران نماینده الگوریتم‌های گوگل و مخاطبان مسابقه در حکم بازدیدکنندگان مسابقه هستند. برای برنده شدن در مسابقه باید بهترین غذا را برای جلب نظر داوران و مخاطبان آماده کنید. برای کسب رتبه اول گوگل نیز باید بهترین صفحه را برای جلب نظر الگوریتم‌های گوگل و بازدیدکنندگان ایجاد نمایید.


 

فرایند برنامه ریزی یک دستورالعمل (استراتژی سئو)

 

غذاهای فوق‌العاده به دو چیز نیاز دارند، مواد مناسب و استراتژی مناسب برای ترکیب آنها با هم.

حرارت زیاد برای مدت طولانی غذای شما را می‌سوزاند و غذا با مقدار نمک کم هیچ عطر و طعمی نخواهد داشت. به طرز قابل توجهی سئو نیز به همین شکل است، معماری غلط می تواند یافتن صفحات شما توسط موتورهای جستجو را غیر ممکن سازد . اجرای نادرست محتوای تکراری می‌تواند موتورهای جستجو را سردرگم کند که کدام صفحه را در نتایج قرار دهد. پس هم در آشپزی و هم در سئو برنامه ریزی دقیق و اجرای دقیق تنها راه برای تضمین نتایج خوب است،

 

در انتخاب مواد لازم دقت کنید!

 

سرآشپزهای عالی با یک منو غذایی ثابت پیش نمی‌روند، آنها با تامین کنندگان خود صحبت می‌کنند تا بدانند چه چیزهایی تازه، خوب و عالی هستند. به همین ترتیب سئو یک وب‌سایت و تولید محتوا بدون دانستن خواسته مشتری هیچ ارزشی نخواهد داشت. Google با استفاده از ابزارهایی مانند Google Insights for Search به ما کمک می‌کند تا این کار آسان شود. وقتی سئوکار می‌بیند که برخی جستجوها محبوبیت بیشتری دارد، این کلمات را هدف قرار می‌دهد. یک آشپز نیز وقتی غذایی عالی می‌بیند، به سمت این فرصت خیز بر می‌دارد.

فرآیندهای عالی در پخت‌وپز، سئو یا تجارت در هر زمینه‌ای می‌تواند باعث تبدیل موضوعی متوسط به یک نتیجه خوشایند شود. یک آشپز با آزمون و خطا و عدم موفقیت، تماشای افرادی که به درستی کار را انجام داده‌اند، خوردن وعده های غذایی عالی که توسط دیگران تهیه شده است و پرسیدن اسرار و نکات آنها تمرین می‌کند و یاد می‌گیرد.به همین شکل سئوکاران نیز با تجربه و آزمون و خطا در برخی زمینه‌ها، عدم موفقیت و بررسی کارهای موفق دیگران آموزش سئو می‌بینند. البته همواره تاکتیک‌ها و تکنیک‌هایی درست و امتحان شده نیز وجود دارد.

مو - عطری کردن موها

آموزش سئو

 

مرتبط و در عین حال منحصر به فرد باشید!

 

در مرحله اول مطمئن شوید که دستورالعمل مربوط به چالش را تهیه کرده اید؛ با این حال هنوز هم منحصر به فرد است. برای صبحانه گزینه‌های مشخصی  مانند تخم مرغ و بیکن و.. خواهید داشت، اگر چه باید تغییری در آن داشته باشید و چیز جدیدی روی میز بیاورید. در نهایت نمی‌توانید بیش از حد از چهارچوب صبحانه دور شوید. در صفحه وب نیز محتوایی به اندازه کافی مرتبط با موضوع را به شکلی منحصر به فرد ارائه دهید. سعی کنید      الگوریتم های گوگل  را متقاعد کنید که شما ارزش افزوده‌ای در این موضوع ایجاد کرده‌اید.

 

روی مخاطب خود تمرکز کنید!

 

داوران دستورالعمل‌هایی مشخص برای تهیه غذا دارند، اما در نهایت نمره داروان بر اساس رای مخاطبان خواهد بود. شما می‌بایست وعده غذایی با رعایت دستورالعمل‌های داوران یا همان الگوریتم های گوگل تهیه کنید. رای مخاطبان به یک غذا مشابه اشتراک گذاری یک مطلب توسط بازدیدکنندگان آن است.

الگوریتم های گوگل

 

از عناصر درست استفاده کنید!

 

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی مثل تهیه یک غذا با نمک زیاد است. بهتر است بگوییم هر عنصری در غذا مانند یک فاکتور متفاوت در سئو می‌باشد. کلمات کلیدی مانند چاشنی هستند، غذا بدون چاشنی طعم و عطری ندارد. چاشنی‌ها باید به حدی باشد که طعم و مزه اضافه کند و بر کل غذا غالب نشود. محتوای بدون استراتژی کلمه کلیدی نیز بدون جهت است و از طرفی نباید کلمات کلیدی بر کل مطلب غلبه کند.

 

آن را اشتهاآور کنید!

 

سرانجام طراحی را فراموش نکنید. هر چقدر هم طعم غذای شما عالی باشد، بدون یک تزیین و ظاهر عالی جلب توجه نخواهد کرد. محتوای عالی نیز ممکن است با طراحی بد صدمه ببیند. اگر صفحه وب شما با قلم خوانا، پاراگراف‌بندی مناسب و تصاویر زیبا جلوه بصری و کاربرپسند پیدا نکند، هیچ بازدیدکننده‌ای آنقدر در صفحه شما نخواهد ماند که طعم محتوای عالی شما را بچشد.

حال اگر سئو را تلاش برای برنده شدن در یک مسابقه آشپزی تلویزیونی در نظر بگیریم، در مورد SEM چه می‌توان گفت؟در ابتدا بهتر است تعریفی از اینکه SEM چیست ؟ ارائه دهیم.

 

همه چیز درباره SEM

 

SEM مخفف Search Engine Marketing است و با عنوان بازاریابی موتورهای جستجو به کلیه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که شما در خارج از وب‌سایت خود با کمک امکانات موتورهای جستجو برای جذب بازدیدکننده و ترافیک بیشتر روی سایت انجام دهید. اگر بخواهیم به مثال مسابقه آشپزی برگردیم، باید گفت وقتی سئو را مانند تلاش برای ورود به یک مسابقه آشپزی تلویزیونی بدانیم، SEM یا بازاریابی موتورهای جستجو مانند این است که شما برای دیده شدن در یک مسابقه تلویزیونی هزینه‌ای مانند تبلیغات پرداخت کنید. یکی از راه‌های بازاریابی موتورهای جستجو تبلیغات در موتور جستجویی مانند گوگل است، به این شکل که شما با پرداخت هزینه برای کلمات کلیدی موردنظر خود در رتبه‌های اول گوگل نمایش داده می‌شوید.

مفاهیم مهم در زمینه آموزش سئو بسیار گسترده و متنوع است، بنابراین برای درک کامل و رسیدن به مهارت در این حوزه نیاز به صرف زمان و تلاش بیشتری خواهید داشت.  با این حال دفعه بعد که خواستید نحوه کار سئو را برای افراد ناآشنا با این حوزه توضیح دهید، می‌توانید از این مقایسه استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

بدون دیدگاه.

دیدگاهتان را بنویسید