کباب استیک و سیب زمینی

استیک به خودی خود غذای لذیذ و پر طرفداری است. اما کباب همیشه برای ما ایرانی ها جایگاه خاص خودش را دارد از همین جهت است که کباب استیک یک انتخاب ویژه برای ما محسوب می‌شود. مخصوصاً که لا به لای آن سیب زمینی کبابی با طعم رزماری هم باشد. در ضمن برای کسانی که استیک دوست دارند هم بد نیست آن را به شکل جدیدی تجربه کنند. البته همیشه تغییر ایجاد کردن در دستور غذاها نتیجه خوبی ندارد. اما این استیک کباب شده قطعاً تجربه خوبی است. در تهیه استیک کبابی هم گوشت باید مدتی در سس سویا و ادویه خیسانده شود و سپس همراه با سیب زمینی نیم‌پز طعم‌دار شده روی گریل کباب می‌شود.

طرز تهیه: استیک را به صورت مکعب‌های ۵ سانتی برش بزنید. سپس تکه‌های استیک را همراه با سس سویا و ادویه مخصوص استیک داخل کاسه‌ای بریزید و خوب زیر و رو کنید تا استیک کاملاً به سس و ادویه آغشته شود. کاسه را حدود ۱ ساعت کنار بگذارید تا گوشت به خوبی طعم بگیرد.

چاشنی استیک

در این مدت سیب زمینی‌ها را آماده کنید. ابتدا پوست سیب زمینی ها را بسابید(برای این کار می‌توانید از یک اسکاچ تمیز نو استفاده کنید) و تا جای ممکن نازک کنید. حال آنها را به مدت ۸ دقیقه آبپز کنید. سیب زمینی‌های نیم پز شده را آبکش کنید و بگذارید کمی خنک شوند. بعد هم برگ‌های رزماری، روغن زیتون و نمک و فلفل را روی آنها بریزید و با هم مخلوط کنید.

سیب زمینی استیک کبابی

چهار سیخ بزرگ یا ۸ سیخ کوچک را آماده کنید. یکی در میان استیک و سیب زمینی ها را داخل سیخ بکنید (با اندکی فاصله).

سیخ کردن کباب استیک

سیخ‌ها را روی گریل یا کباب پز داغ شده با حرارت بالا قرار دهید. برای هر طرف حدود ۵-۶ دقیقه کافی است. البته اگر می‌خواهید استیک شما کامل مغز پخت شود می‌توانید کمی بیشتر روی گریل بگذارید. اما برای داشتن استیکی آبدار و لذیذ همین زمان کافی است. کباب استیک و سیب زمینی را با سس استیک مورد علاقه خود سرو کنید. نوش جان!

کباب استیک لقمه