باز هم ماه پر برکت رمضان از راه رسید. در این ماه همه مسلمانان جهان با وجود اختلافاتی که در فرهنگ و آداب و رسوم خود دارند به نوعی این ماه را جشن میگیرند. در کنار خانواده و دوستان خود دور سفره های زیبای سحر و افطار جمع میشوند. در بعضی شهرها سفره های بزرگی برای مردم شهر در خیابان ها پهن میشود و سر این سفره ها حتی از مسافران و غیرمسلمان ها هم استقبال میشود. این فرهنگ زیبا تنها به خاورمیانه و کشورهای عرب هم ختم نمیشود، بلکه از غرب تا اروپا و آمریکا و از شرق تا چین هم پیش میرود. ماه رمضان در نقاط مختلف دنیا مسلمانان را به نیایش پروردگار و دوستی و مودت فرامیخواند.

در این ماه صحنه هایی دیدنی از عبادت مسلمانان جهان و سفره های افطار آنها در نقاط مختلف جهان به چشم میخورد که دیدن آنها خالی از لطف نیست. قبلاً مجموعه ای از سفره های افطار ایرانی زیبا منتشر کردیم. حال نوبت رمضان در کشورهای دیگر است. در ادامه تصاویر زیبایی را از ماه رمضان در نقاط مختلف دنیا خواهید دید.

 

سلفی قبل از افطار

سلفی دختران قبل از افطار در میدان استقلال ترکیه

 

ماه رمضان در نقاط مختلف دنیا

افطار در قاهره و کودک مصری در حال دعا

 

افطار مسلمانان چین

افطار ساده و زیبای مسلمانان چین...حدود 20 میلیون مسلمان در چین زندگی میکنند.

 

رمضان در اندونزی

زنان در حال آماده کردن افطار در مسجدی در جاوه اندونزی

 

مسجد منهتن نیویورک

زن مسلمان آمریکایی در مسجدی در نیویورک در روز اول رمضان

 

افطار خانواده سوری در آمریکا

افطار یک خانواده سوری ساکن منهتن نیویورک

 

افطار هندی

افطار آماده شده برای رهگذران در کراچی هند

 

مسلمانان انگلستان

چالش مسلمانان اولدهام شهری در انگلستان.

در این چالش مسلمانی دوست غیر مسلمان خود را به چالش میکشد تا یک روز روزه بگیرد. بعد او را برای افطار به منزل خود دعوت میکند. دوست دعوت شده هم پس از چالش از سفره افطار عکسی میگیرد و آن را با هشتگ #shareramadan در شبکه های اجتماعی قرار میدهد و پنج دوست دیگر را برای شرکت در این چالش نامزد میکند. گاهی هم چالش را دست جمعی انجام میدهند.

 

چالش رمضان

هفت نفر در این چالش روزه داری شرکت کردند و برای افطار دعوت شدند