Generic selectors

به روزترین ترفندهای کلاهبرداران در خرید خودرو

۷۶۵ بازدید

خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

این روزها قیمت خودرو در کشور ما به چند دلیل بسیار بالا رفته است: تورم، افزایش نرخ دلار و کاهش عرضه خودرو صفر. افزایش قیمت باعث می شود تا اگر از ماشین‌تان چندین سال استفاده کنید، به‌جای کاهش قیمت به دلیل استهلاک، معمولاً به خاطر تورم دچار افزایش قیمت می‌شود! افزایش پی‌در‌پی قیمت باعث شده است تا خودرو برای افراد کارکردی دوگانه داشته باشد؛ به این معنی که هم برای مسافرت و تردد از آن استفاده کنند و هم آن را به‌عنوان یک کالای سرمایه‌ای و حفظ ارزش پول نگهداری کنند.

بسیاری از افراد هم معتقدند علاوه بر این که خرید خودروی دست دوم می تواند آنها را از ضرر تبدیل خودروی صفر به کارکرده حفظ کند، خودروهای داخلی مدل های قدیمی‌تر از کیفیت بالاتری برخوردارند و آپشن های بیشتری نیز به همراه دارند.  بنابراین خرید خودروی دست دوم برای بسیاری از افراد توجیه اقتصادی و منطقی بیشتری دارد.

علیرغم این صرفه‌جویی‌ها  ممکن است در خرید خودرو دست دوم به راحتی حتی تا 100 میلیون تومان ضرر کنید؛ مگر اینکه یک کارشناس حرفه ای و متخصص قبل از خرید خودرو  را به صورت کامل کارشناسی کند. در ادامه به برخی از ترفندهای کلاهبرداری که می‌تواند برای خریداران خودروهای کارکرده ریسک زیادی ایجاد کند و آنان را دچار ضرر و زیان نماید اشاره خواهیم کرد:

 • گول ظاهر خودرو را نخورید

خرید خودرو دست‌دوم و کارکرده را می‌توان کار بسیار مشکلی دانست، چرا که در یک بازدید معمولی و به‌خصوص بدون کارشناسی نمی‌توان بسیاری از موارد خودرو را تشخیص داد . ممکن است فروشنده بسیاری از عیوب و ایرادها را از شما مخفی کند. شاید هم خودرو با برخی از فعالیت ها مانند صفر شویی ظاهر جذابی پیدا کرده است. اما دقت داشته باشید  مشکلات احتمالی خودروی کارکرده ممکن است بیش از یک ضرر و زیان مالی باشند و حتی برای شما ریسک جانی داشته باشد. طبق آمار به دست آمده از بین هر 4 خودرو، 3 تای آن‌ها دارای مشکلات فنی و بدنه هستند، پس سعی کنید هوشیار عمل کنید.

 به روزترین ترفندهای کلاهبرداران در خرید خودرو

 • حواستان را جمع تغییرات کنید

ممکن است در موقع بازدید خودرویی به شما نشان داده شده و در موقع تحویل یک خودرو با ظاهر مشابه و البته خیلی مشکل دار به شما تحویل داده شود. تشخیص مورد تعویض ماشین هم با یکی دو جلسه بازدید خیلی سخت خواهد بود و حتما باید شماره شاسی موتور و سایر قطعات را با سند خودرو مطابقت دهید.

 • خودرو را در تمام مدت زیر نظر داشته باشید
تزیین کیک با پودر قند

ممکن است در زمانی که شما خودرو را بررسی کرده‌اید و مشغول چانه‌زنی بر سر قیمت و شرایط خرید هستید و یا در حال نوشتن قولنامه و صحبت با فروشنده هستید، در پارکینگ کناری بسیاری از قطعات در خودرو با مشابه خراب و یا تصادفی آن‌ها تعویض شوند. اگرچه این به ندرت اتفاق می افتد، اما به‌هرحال برای شما دردسر و زیان را به همراه دارد.

 • برای خرید خودرو احساساتی عمل نکنید

در برخی از موارد در بازدید از خودرو متوجه می‌شوید که تعداد زیادی از خریداران داوطلب خرید خودرو موردنظر شما هستند. ممکن است احساسات به‌صورت طبیعی شما را تشویق کند که هر چه زودتر خودرو را خریده و از چنگ آن‌ها دربیاورید. اما کافی است کمی منطقی تر برخورد کنید، خواهید دید که همه خریداران سیاهی لشگر بوده اند.


 • از اصالت خودرو مطمئن شوید

تشخیص جعلی بودن شماره‌های حک‌شده بر روی شاسی، موتور و قطعات دیگر کاری است که تنها کارشناسان حرفه‌ای و باتجربه از پس آن برمی‌آیند. درصورتی‌که چنین اتفاقی برای شما بیافتد ممکن است به عنوان خریدار مال مسروقه با مراجع قضایی روبرو شوید.

 • شرایط قولنامه را به دقت بررسی کنید

دقت داشته باشید که قولنامه خودرو به‌عنوان یک قرارداد می‌تواند شما را ملزم به رعایت برخی موارد توافقی در بندهای قولنامه نماید. بنابراین درصورتی‌که قولنامه به‌صورت تخصصی تنظیم نشده باشد می‌تواند به صورت چندجانبه برای شما دردسر و زیان به همراه داشته باشد. برای این منظور بهتر است از یک کارشناس حقوقی استفاده کنید.

 به روزترین ترفندهای کلاهبرداران در خرید خودرو

در خرید خودرو با کارشناسی آن ریسک خود را به صفر برسانید

همراه مکانیک موسس بزرگ‌ترین نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده در ایران است که تلاش کرده تا با کارشناسی کردن تمام خودروها و ارائه ضمانت کارشناسی و پرداخت خسارت شرایط ایجاد کند تا خریداران با اطمینان کامل خرید خودروی خود را انجام دهند.

مزایای خرید خودرو از نمایشگاه همراه مکانیک:

 • امکان خرید خودروی کارشناسی شده به همراه گزارش کامل کارشناسی
 • پرداخت فقط هزینه کارشناسی یک خودرو به جای چندین خودروی مورد نظر برای خرید
 • دریافت ضمانت پرداخت خسارت کارشناسی روی خودرو
 • دریافت مشاوره حقوقی رایگان برای عقد قولنامه در محل
 • امکان تعویض پلاک برای بعضی خودروها توسط شرکت

 به روزترین ترفندهای کلاهبرداران در خرید خودرو

ضمنا همراه مکانیک در طراحی به نام خرید سفارشی این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده تا صفر تا 100 فرآیند خرید خودرو را به این شرکت بسپارند. برای کسب آگاهی بیشتر از این طرح می‌توانید به صفحه خرید خودرو از همراه مکانیک مراجعه کنید.

با همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

بدون دیدگاه.

دیدگاهتان را بنویسید