Generic selectors

گیاه هویا – گیاه پیچ مومی مینیاتوری

۲۷,۶۶۱ بازدید

خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

 

گیاه مینیاتوری پیچ موم

 

گیاه پیچ مومی مینیاتوری

 

عاشق نور زیاد است : به بیشترین نور اتاق نیاز دارد و باید آن را نزدیک پر نورت رین پنجره اتاق قرار دهید اما باید حواس‌تان باشد که این گیاه گرمای زیاد تابستان و نور شدید خورشید را تحمل نمیکند.

فصل تکثیر آن بهار است : باید از این گیاه قلمه‌هایی تهیه کنید و در فصل بهار این قلمه‌های رشد کرده سال قبل را در دمای 21 تا 24 درجه سانتیگراد در خاکی که مخلوطی از شن ریز یا ماسه تقریبا درشت است بخوابانید.

در هر دمایی راحت است : این گیاه بیشتر دماهایی را که برای شما قابل تحمل است مشکلی نخواهد داشت اما بهترین دما برای آن 10 تا 34 درجه سانتی‌گراد است ، البته توجه کنید که در دمای پایین‌تر از 10 درجه دچار مشکل میشود.


آبیاری گیاه : آبیاری این گیاه خیلی متفاوت با دیگر گیاهان نیست یعنی باید در تابستان و بهار هفته‌ای 2 بار آبیاری شود ودر پاییز و زمستان هفته‌ای 1 ‌بار با آب بدون املاح آبیاری شود.

خاک مخلوط را دوست دارد : بهترین خاک برای این گیاه مخلوطی از چند نوع خاک است ؛ یعنی شما باید مقداری مساوی ازخاک پیت‌ماس را با خاک لوم مخلوط کنید تا بهترین خاک برای گیاه مهیا شود ؛ منظور از خاک لوم چمن بریده و خشک‌شده در سایه است.

در بهار و تابستان کود میخواهد : وقتی می‌بینید گیاهتان در حال رشد است باید به آن کمک کنید ؛ بنابراین بهار و تابستان هر 2 هفته یک‌بار با کود مناسب گیاه را تغذیه کنید تا رشد بهتری داشته باشد.

گیاه زاموفیلیا

گل‌ها را ابپاشی نکنید : پیچ مومی مثل دیگر گیاهان رطوبت را دوست دارد اما باید حواس‌تان باشد که هنگام ابپاشی روی گل‌های گیاه را خیس نکنید.

 

گیاه مینیاتوری

 

مشکلات گیاه را بشناسید

 

»  کمبود مواد‌غذایی یعنی کود باعث میشود گل‌ها رشد نکنند و برگ‌های جوان ریز بمانند ، اگر نور محل گیاه کافی نباشد، ساقه‌های گیاه بلند و فاصله بین 2 برگ زیاد شده و گل‌ها ظاهر نمی‌شوند.

» چنانچه هوای محیط گیاه خیلی سرد باشد برگ‌های آن کمرنگ خواهند شد.

» اگر در تابستان گل‌های موجود سقوط کرده و گل‌های جدید ظاهر نشوند نشانه تشنگی بیش از حد گیاه است.

 » اگر غنچه‌های گیاه باز نشده خشک شوند نور مستقیم خورشید علت آن است وچنانچه هوا خیلی خشک باشد برگ‌‌ها رنگ پریده و چروکیده می‌شوند.

» آبیاری بیش از اندازه باعث میشود غنچه‌ها باز نشوند.

 » اگر مشاهده کردید سطح زیرین برگ‌ها با تارهای عنکبوت آغشته شده است،با پارچه یا اسفنج آغشته به سم سطح زیر برگ‌ها را تمیز کنید تا علائم برطرف شود ؛ عامل این عارضه کنه قرمز است و در شرایط مرطوب کاهش پیدا می‌کند.

 » اگر در زمستان برگ‌ها چین و چروک‌دار و منقبض شدند یعنی خاک خیلی خشک بوده و گیاه در حال رفتن به خواب زمستانه است.

 » هوای سرد برگ‌ها را پژمرده و کمرنگ می‌کند ؛ سیاه شدن برگ‌ها در زمستان به‌دلیل هوای سرد است اما در تابستان می‌تواند به‌علت استفاده از مواد براق‌کننده شیمیایی باشد.

 

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

۶ دیدگاه برای گیاه هویا – گیاه پیچ مومی مینیاتوری

 1. امیررضا تحققی 20 آگوست-2014 در 00:52 #

  سلام . چه جالب انگار ادم فکر می کنه با شیشه درست شده

 2. محمد 13 می-2013 در 22:27 #

  سلام سایت خیلی مفید و زیبایی دارید . پیروزباشید .

 3. !عروس خانم 12 فوریه-2013 در 13:59 #

  نیلوجان منکه شهرضاهستم چه طوری میتونم بذرشو بدست بیارم؟آلوئه ورا چی؟

  • نیلوفر بانو 12 فوریه-2013 در 15:50 #

   نمیدونم عزیزم باید از گل فروشی ها پرس و جو کنی 🙂

 4. اکرم 22 نوامبر-2011 در 01:49 #

  سلام.آموزشت عالی بود دیگر گلهای آپارتمانی را نیز آموزش دید لطف.با تشکر

  • نیلوفر بانو 22 نوامبر-2011 در 13:54 #

   ممنون ، چشم عزیزم 😉

دیدگاهتان را بنویسید