Generic selectors

پوست – مشکلات پوست در سرما

۸,۶۵۱ بازدید

خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

 

 

خشکی پوست در سرما

 

مشکلات پوست در فصل سرما

 

احتمال ابتلاء به عوارض پوستی با شروع فصل سرما افزایش میابد وعوامل محیطی ، ژنتیک سن ، میزان خشکی محیط و … همگی در تشدید خشکی پوست نقش دارند.

 


افراد دارای پوست خشک معمولا دچار سوزش ، خارش و در موارد شدیدتر پوسته ریزی و ترک های پوستی میشوند ، همچنین عارضه خارش پوستی در زمستان در افراد پیر و سالمند به دلیل اینکه ذخایر چربی زیر پوست کاهش یافته و دچار خشکی پوست شدیدتری نسبت به سایر افراد هستند شیوع بیشتری دارد.

 

عواملی مانند تغییرات دما ، ‌ورود ناگهانی از محیط سرد به گرم ، تعویض سریع لباس ها هنگام ورود به محیط گرم و همچنین استحمام با آب داغ میتواند باعث افزایش بروز این تحریکات شود ، استحمام با آب داغ باعث میشود تا میزان مختصر چربی پوست توسط آب و صابون از بین برود که در نتیجه آن تحمل پوشیدن لباسهایی با الیاف زبر و خشن و پشمی برای افراد دشوار میشود.

 

رعایت نکاتی همچون کاهش دفعات استحمام در فصل پائیز و زمستان ( حداکثر یک یا دو بار در هفته ) ، عدم استفاده از کیسه و لیف در حمام ، انتخاب صابون های ملایم که حاوی مقادیر بیشتری از چربی نظیر صابون های گلیسیرینه و کرم صابون ها باشد ، مرطوب کردن مداوم پوست با کرم ها و لوسیون ها بسیار موثر میباشد.

ماساژ - ماساژ چينی acupressure

 

استفاده از دستگاه های بخور یا وسایل مشابه در منزل که باعث افزایش بخار و رطوبت شود،  پرهیز از پوشیدن لباسهای تنگ با الیاف زبر و خشن ، استفاده از پوشاک نرم و لطیف در زیر لباسهای زمستانی و چرب کردن بدن با کرم ، روغنهای گیاهی و یا معدنی بعد از هر استحمام میتواند از علائم و عوارض خارش در افراد به طور چشمگیری بکاهد.

 

همچنین لازم است افرادی که پوست خشک دارند از صابون فقط برای شستشوی مناطقی از بدن که بوی عرق میگیرد استفاده نمایند و سایر قسمتهای بدن را فقط با آب یا مختصری آب و  کف شامپو شستشو دهند ، همچنین اینگونه افراد باید از کرمهای ضد آفتاب محتوی مرطوب کننده نیز استفاده نمایند.

 

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

, ,

بدون دیدگاه.

دیدگاهتان را بنویسید