زیبا سازی پوست

 

اصول مراقبت و جوان سازی پوست

 

صبح و شب : تمام متخصصان محصولات زيبايي و سلامت پوست میگویند که پاکسازي روزانه پوست ( هر صبح و هر شب ) براي محافظت از پوست و بيشترين تاثیرات محصولات بهداشتي کاری ضروري است.

 

پاکسازي پوست پس از بيدار شدن از خواب پوست را نيز بيدار مي‌کند ، سلول هاي مرده ای را که طي شب جمع شده از بين مي‌برد و پوست را براي دريافت مواد فعال و محصولات ديگر آماده مي‌کند.

 

شب ها اين کار تنها راه حل براي از بين بردن تمام آثار مواد آرايشي و ديگر آلودگي ها مانند عرق و آلودگي هواست که طي روز روي پوست جا خوش کرده اند ، بنابراين پاکسازي فقط مختص زناني نيست که آرايش مي‌کنند و کاری همگانی میباشد.

 

پاک کردن آرايش : گذاشتن زمان براي پاک کردن آرايش بعد از يک مهماني شبانه چندان راحت نيست اما بايد بدانيد که در دراز مدت پاک نکردن آرايش باعث ازدياد سبوم مي‌شود ، ازدياد سبوم موجب افزايش سرعت ايجاد چروک شده و روز به روز رنگ پوست تيره تر ميشود و به طور خلاصه پوست دچار خفگي مي‌شود.

 

ماليدن يک کرم مرطوب کننده يا ضد چروک روي پوستي که پاک سازي نشده يا آرايش آن تميز نشده است بي فايده خواهد بود ، بهترین روش برای پاکسازی پوست شستشو با صابون های ملایم است ( پس از شستشو با صابون میتوانید با کمی کرم مرطوب کننده سبک مخصوص شب پوست تان را مرطوب کنید ).

 

پوسته پوسته شدن پوست موثر در جوان ماندن پوست : به طور طبيعي هر 28 روز يک بار پوست صورت پوسته پوسته مي‌شود اما اين پديده با افزايش سن کند شده و در نتيجه سلول هاي مرده بسياري روي پوست جمع مي‌شوند و پوست پير به نظر مي‌رسد.

 

پوسته شدن روزانه با سرعت بخشيدن به پوست اندازي باعث تجديد شدن بهتر سلول ها و تحريک اپيدرم تا اعماق آن مي‌شود ، اين اقدام رنگ دانه هاي پوست را تصفيه ، رنگش را روشن و تجديد سلولي را افزايش مي‌دهد همچنین موجب جذب و کارایی بهتر کرم هاي مرطوب کننده ميشود.

 

 ادامه مطلب در این بخش مطالعه شود ...