Generic selectors

آموزش ساخت شمع قهوه

۶۶,۵۹۷ بازدید

خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

 

شمع قهوه

 

آموزش ساخت شمع قهوه

 

برای ساخت این شمع به پارافین جامد ، فتیله ، دانه و پودر قهوه ، قوطی نوشابه ، اسپری براق کننده نیاز دارید

 

شمع قهوه


 

پارافین را خرد کنید و داخل ظرفی فلزی بریزید ، مقداری پودر قهوه اضافه کنید سپس ظرف را روی حرارت بخار آب داغ قرار دهید تا پارافین ذوب شود ( در مدتی که پارافین ذوب میشود قالب را آماده کنید ).

 

انتهای قوطی نوشابه را سوراخ کنید و فتیله را از آن عبور دهید و با تکه ای چسب در جای خود محکم کنید.

 

شمع قهوه

 

فتیله را با استفاده از خط کش یا مداد در بخش بالا و مرکز قالب ثابت نگهدارید ، پارافین ذوب شده و مخلوط با پودر قهوه را داخل قالب بریزید و کناری بگذارید تا سرد شده و شمع بسته شود.

 

پس از پایان کار قوطی نوشابه را از بخش کناری برش بزنید و شمع را با دقت خارج کنید ( میتوانید از هر قالب دیگری که دوست دارید استفاده کنید ، استفاده از قوطی نوشابه برای راحتی کار است ).

 

شمع قهوه

 

مقداری دیگر پارافین ذوب کنید سپس با قاشق کم کم از پارافین ذوب شده روی شمع بریزید و شمع را داخل دانه های قهوه بغلطانید تا دانه ها به بدنه شمع بچسبد ( میتوانید دانه های قهوه را تک تک بچسبانید یا از هر روشی که دوست دارید برای اتصال دانه ها به بدنه شمع استفاده کنید ) ، پس از پایان کار روی دانه های قهوه را اسپری براق کننده بزنید.

مدل های تزیین شمع - 5

 

میتوانید تمام سطح شمع را با دانه های قهوه پوشش دهید یا نیمی از شمع را با دانه قهوه بپوشانید ، همچنین میتوانید در صورت تمایل با اضافه کردن رنگ تیره مخصوص شمع رنگ سوخته ای به شمع قهوه بدهید ، یا اینکه میتوانید دو شمع با رنگ روشن و تیره تهیه کنید سپس با استفاده از پارافین شمع ها را به هم متصل کنید و شمع دو رنگ داشته باشید.

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

, ,

بدون دیدگاه.

دیدگاهتان را بنویسید