Generic selectors

ماساژ – ماساژ چینی acupressure

۱۴,۷۸۲ بازدید

خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

 

 

ماساژ چینی

 

ماساژ چینی – طب فشاری چینی Acupressure

 

اکثر ما طب چینی را با طب سوزنی میشناسیم و این در حالیست که طب سوزنی فقط شاخه ای از طب سنتی چین میباشد.

از دیگر شاخه های این طب میتوان به طب فشاری یا Acupressure اشاره نمود که در این روش برای تحریک نقاط طب سوزنی به جای استفاده از سوزن از ماساژ نقاط استفاده میشود و یا در مسیر کانالهای انرژی ماساژ داده میشود.

 


ماساژ چینی معمولا با استفاده از انگشتان دست یا با وسایل مخصوص صورت میگیرد و میتواند اثرات درمانی مشابه طب سوزنی را داشته باشد با این تفاوت که در مقایسه با طب سوزنی که توسط پزشک انجام می گیرد افراد میتوانند با یادگیری محل دقیق نقاط و تکنیکهای مربوط به نحوه ماساژ ، خود نیز به درمان برخی از بیماریها کمک نمایند.

از دیدگاه طب چینی که نگاهی کلی نگر میباشد زیبایی حقیقی نتیجه تنظیم سیستمهای درونی و افزایش سلامت کلی ذهن و بدن میباشد و به صورت خاص نیز زیبایی پوست ناشی از افزایش سلامت عمومی و تنظیم کلی بدن خواهد بود ، به طور خلاصه طب چینی زیبایی را امری از درون به بیرون میداند و به عبارتی به جای سعی در از بین بردن موضعی مشکلات پوستی یا پنهان نمودن این مشکلات ، سعی در درمان ریشه ای آنها به صورت کاملا طبیعی دارد.

 

طب سوزنی نیز که از هزاران سال پیش کمک به درمان انواع بیماریها میکرده است از گذشته در مسائلی مانند درمان چاقی و کاهش سایز کاربرد داشته است که به نوعی میتوان این درمانها را در مقوله زیبایی طبقه بندی نمود.

نکته‌هایی جالب در مورد شهر کاشان

در سالهای اخیر نیز با توجه به افزایش توجه مردم به انواع روشهای جوان سازی صورت ، طب سوزنی بخصوص در آمریکا و اروپا وارد این عرصه شده و تأثیرات باور نکردنی را از خود نشان داده است از جمله افزایش خون رسانی و اکسیژن رسانی به پوست ، افزایش کلاژن سازی پوست ، تنظیم رطوبت پوست ، کاهش لک های صورت ، بهبود پف صورت و زیر چشم ، از بین بردن غبغب، رفع چین های کم عمق و بهبود چینهای عمیق صورت ، بهبود افتادگی های پوست و عضلات ، لیفتینگ صورت و … .

 

همانطور که اشاره شد تحریک نقاط طب سوزنی بوسیله ماساژ نقاط با استفاده از انگشتان دست هم امکان پذیر میباشد ، ماساژ صحیح این نقاط بر اساس اصول طب فشاری میتواند اثرات مشابه طب سوزنی در جوانسازی صورت داشته باشد.

معمولا تکنیکهای ماساژ صورت بر پایه طب فشاری به گونه ای تنظیم میشوند که علاوه بر تحریک نقاط خاص طب سوزنی به سم زدایی بدن و صورت کمک کنند و سبب کاهش لک های صورت و سیاهی دور چشم شوند ، همچنین با تحریک نقاط خاص بر روی عضلات صورت سبب افزایش توان عضلانی و در نتیجه بهبود افتادگی های پوست و عضلات و کاهش چینهای صورت گردد.

 

حتی اشخاص عادی نیز میتوانند با یادگیری محل دقیق نقاط طب فشاری در سر و صورت و ماساژ این نقاط علاوه بر افزایش سلامت عمومی ، کاهش استرس و رفع خستگی به زیبایی پوست صورت خود یا دیگران نیز کمک کنند.

 

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

بدون دیدگاه.

دیدگاهتان را بنویسید