Generic selectors

نکاتی برای داشتن روابط اجتماعی خوب

۲,۴۴۰ بازدید

خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

دوستی و روابط اجتماعی خوب تاثیر زیادی بر سلامت و شادابی شما دارند. دوستان خوب استرس را از بین می برند، حس شادی و رضایت را در شما به وجود می آورند، از تنهایی و انزوا جلوگیری می کنند و حتی سلامت جسمی شما را تقویت می کنند. اما روابط اجتماعی خوب و صمیمیت سالم خود به خود اتفاق نمی افتد و بسیاری از ما زمان زیادی را برای دیدار با دیگران و ایجاد ارتباط باکیفیت صرف می کنیم.

 

روابط اجتماعی خوب

 

خوب است بدانید که پیدا کردن دوستان خوب و جدید به سن و سال یا شرایط شما هیچ ارتباطی ندارد. شما در هر سن و سالی که باشید می توانید دوستان خوب و نزدیکی داشته باشید و اوقات خوشی را با آن ها بگذرانید. ارتباط قوی اجتماعی باعث زندگی اجتماعی بهتر، احساس سلامت و رفاه عمومی می شود و روحیه و انگیزه شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد. تحقیقات نشان می دهد که اگر ما حتی در روابط عاشقانه خود نیز شخصی را انتخاب کنیم که احساس صمیمیت و دوستی بیشتری با او داشته باشیم، زندگی بهتر و شادتری خواهیم داشت. دوستان واقعی و دائمی به همراه روابط اجتماعی خوب، شادی طولانی را در زندگی مشترک و یا روابط کاری برای ما ایجاد می کنند.

 

دوستی ارتباطی با سن ندارد

 


فقدان زندگی اجتماعی می تواند به سلامت شما آسیب بزند. طبق تحقیقات، داشتن دوستان خوب حتی بر طول عمر شما نیز تاثیر می گذارد. تحقیقی که دانشمندی سوئدی به تازگی انجام داده نشان می دهد که در کنار فعالیت بدنی، حفظ یک یا چند دوست می تواند سال های قابل توجهی به زندگی شما اضافه کند. روابط اجتماعی خوب یکی از ثروت هایی است که در جهان یافت می شود، به شرطی که باعث ایجاد انحطاط اخلاقی و عادت های نادرست در شما نشود.

اگر برای توسعه و حفظ کار و زندگی مشترک خود تلاش کنید، تلاشتان به تدریج نتایج محسوس و خوبی را نشان خواهد داد. خلق و خوی شما در روابط اجتماعی بهبود پیدا می کند و استرس و افسردگی های رایج نیز به سراغ شما نخواهد آمد.

دوستان می توانند در مشکلات و سختی ها به هم کمک کنند و همدیگر را از تنهایی در بیاورند. با بالارفتن سن و گذشت زمان، فرزندان و بستگان اغلب شما را ترک می کنند، اما دوستان کنار شما باقی می مانند؛ دوستانی که می توانید روی پشتیبانی آن ها حساب کنید. در واقع دوستان خوب و زندگی مشترک دو سرمایه ی بی نظیر در جهان هستند که سلامتی کامل شما به آن ها وابسته است.

 

یک دوست خوب

 

دوستی یک جاده دوطرفه است!

دوستان آنلاین داشتن کافی نیست. فناوری تعریف دوستی را در سال های اخیر تغییر داده است. با کلیک یک دکمه می توانیم به دوستان خود اضافه کنیم یا یک ارتباط جدید ایجاد کنیم. اما داشتن صدها نفر دوست آنلاین قابل مقایسه با یک دوست نزدیک یا شریک زندگی نیست. دوستان آنلاین اغلب نمی توانند در وقت بحران از شما حمایت کنند یا وقتی شما به هر دلیلی و ناگهانی نیاز به حضور یک دوست دارید، در کنارتان قرار بگیرند. ارتباط اجتماعی خوب و قدرتمند زمانی رخ می دهد که شما به صورت واقعی در کنار شخص مورد نظر خود باشید. بنابراین اولویت در ارتباط با دنیای واقعی است.

عادت‌هایی که باید تا قبل از 30 سالگی ترک کنید

 

دوستی و روابط اجتماعی خوب

 

چه چیزی را در دوستی دنبال کنید؟

ارزش دوستی حقیقی را فقط می شود با گذشت زمانی نسبتاً طولانی فهمید. دوست حقیقی کسی است که شما به او اعتماد دارید و سطح تفاهم و ارتباط عمیقی را با هم به اشتراک می گذارید. دوست خوب به آنچه در زندگی شما اتفاق می افتد، علاقه نشان می دهد و به چیزهایی که به او می گویید و احساس می کنید پاسخ می دهد. او شما را برای کسی که هستید قبول دارد.

دوست واقعی به شما نمی گوید که چگونه فکر کنید یا چطور زندگی کنید و سعی نمی کند شما را عوض کند. ببینید آیا بعد از وقت گذرانی با این فرد احساس بهتری دارید یا نه و فراموش نکنید که جذبه ی ثروت، موقعیت و جاذبه های مادی نباید روی قضاوتتان تأثیر بگذارد. ببینید آیا با شما با احترام برخورد می کند و حس حمایت کردن از شما را دارد یا نه.

اگر فردی تلاش دارد تا شما را کنترل کند و مورد انتقاد قرار دهد آیا سخاوتمندانه و از سر دلسوزی اینکار را می کند یا تاثیرات منفی روی شما می گذارد. آن وقت بهتر است دوستتان را دوباره ارزیابی کنید. دوست خوب نیاز به مقابله با ارزش های شما ندارد.

 

چگونه اجتماعی تر باشید

اگر درونگرا یا خجالتی هستید ممکن است برای ایجاد روابط اجتماعی خوب کمی احساس ناراحتی کنید اما باید بدانید که لازم نیست شخصیت خود را انکار کنید. روابط اجتماعی خوب هر فردی را با هر خصوصیت اخلاقی که دارد می پذیرد. یادتان باشد با هر خصوصیت اخلاقی که دارید می توانید دوستان خوبی پیدا کنید. نکته این جاست که برای این کار باید روی دیگران تمرکز کنید نه روی خودتان. هنگامی که شما واقعا علاقه مند به افکار، احساسات، تجربیات و نظرات دیگران باشید، این موضوع خود را نشان می دهد و می توانید کم کم با آن افراد دوست صمیمی شوید‏. با نشان دادن علایق خود، به جای تلاش برای جذب افراد، دوستان بیشتری پیدا خواهید کرد. در مواقعی که با دوست خود هستید، گوشی تلفن خود را کنار گذاشته و تمام حواس خود را به فردی بدهید که در کنارتان قرار دارد. دوستانتان متوجه توجه شما به آن ها خواهند شد و این موضوع روابط اجتماعی خوب شما را بیشتر خواهد کرد.

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

۲ دیدگاه برای نکاتی برای داشتن روابط اجتماعی خوب

 1. hyundai 25 جولای-2021 در 16:37 #

  ممنون از مطالب خوبتون
  موفق باشید

 2. مهران 26 مارس-2020 در 02:50 #

  به نظرم یکی از چیزهایی که می تونه باعث بهبود روابط اجتماعی بشه توانایی مناسب و کافی برای مذاکره اصولی و موفقه. برای این منظور سایت های مختلفی هستند که من از دوتاشون خیلی استفاده کردم . در ادامه آدرس این دو تا وبسایت رو میارم . در صورتی که دوست داشتین میتونین بهشون مراجعه کنید .

  https://motamem.org/

  http://drabrishamkar.com/%d9%85%d8%b0%d8%a7%da%a9%d8%b1%d9%87/

دیدگاهتان را بنویسید