Generic selectors

نشانه های سکته قلبی

۱,۳۱۰ بازدید

خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

لازم است نشانه های سکته قلبی را بشناسیم. فوق تخصص جراحی قلب در این باره گفت: «خیلی از بیماران هستند که  نشانه هایی از بیماری قلبی دارند اما از مراجعه به پزشک امتناع می کنند که تاخیر در مراجعه به پزشک می تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد.» وی گفت: وقتی که افراد دیر به پزشک مراجعه کنند موجب تاخیر و تغییر درمان میشود که با درمان دارویی جوابگو نیست و باعث فاجعه های غیرقابل بازگشت و تخریب قلب می شود. 

 وی ادامه داد: افراد زیر برای کنترل بیماری قلب باید به پزشک  مراجعه کنند و بیماری های قلبی بسیار شایع شده و رو به افزایش است و شایع باعث می شود علائم غیر معمول و یا بی علامت باشند. وی افزود:افرادی که عامل خطر ساز دارند مانند مصرف سیگار وکم تحرکی فشار خون و چربی خون بالا بدون داشتن علایم هر چقد بالای سی باشند باید به پزشک مراجعه کنند.

 

نشانه های سکته قلبی

 
به گفته این فوق تخصص قلب اگر درد قفسه سینه ناگهانی باشد یا مداوم فشارنده یا خیلی شدید باشد باید به طور جدی بیماری قلب  پیگیری شود.
 
وی بیان کرد: درد سوزاننده فشارنده و یا خنجری روی قفسه سینه همراه با تعریق و تنگ نفس  و بی حالی از نشانه های سکته قلبی هستند.
 
 معصومی گفت:گاهی مواقع درد در محل معده حس می شود و با تعریق باشد به عنوان سکته قلبی تلقی می شود خصوصا که با شربت معده تسکین نشود.
 
وی گفت:دردی که به شانه، چانه ،بازوی چپ  و تنگی نفس شبانه کشیده شود  ممکن است مقدمه سکته قلبی باشد به خصوص  اگر فرد به دیابت مبتلا باشد.

۳ کاری که افراد موفق هر روز در محل کار انجام می‌دهند

 


شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

, , ,

بدون دیدگاه.

دیدگاهتان را بنویسید