Generic selectors

دعای ماه رمضان

۱,۸۷۱ بازدید

خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

 دعا از بهترین عبادت هاست و عابدان از این جهت دعا می کنند که اطاعت حق تعالی است. به ویژه دعای ماه رمضان. لذا فارغ از اجابت شدن یا نشدن،  هدف آن ها خود دعاست. آنان از دعا جز تقرب چیزی نمی خواهند. اما دعا خود دارای فواید و آثاری است که دعاکننده از آن ها بهره مند می شود. از جمله آن ها می توان به کسب معرفت لازم برای شناخت خود و خدا، آرامش روانی در طول زندگی، خودسازی، از بین بردن خودخواهی (شخص دعا کننده ابتدا برای دیگران دعا کند بعد برای خود)، نجات از دوزخ، تشویق به فعالیت و عمل، محبوبیت نزد خدا، جلب روزی، دفع بلا، شفای دردها و مهمتر از همه، به دست آوردن منزلت نزد خدا اشاره کرد. با آمدن ماه مبارک رمضان، خداوند علاوه بر فزونی برکت، با دعاهای ویژه ی افطار و سحر مخصوص این ماه این فرصت را به عابدان و روزه گیران درگاهش داده تا ثواب روزه خود را زیاد کرده و به او نزدیک تر شوند. ایران کوک دعاهای ویژه ی هر روز را با پیام اخلاقی آن نوشته و در اختیار روزه گیران قرار داده تا در ثواب آن شریک باشد.

 

دعای ماه مبارک رمضان

 

گنجینه دعای ماه رمضان همراه با پیام روزانه

 

دعای روز اول ماه رمضان:

اللَّهُمَّ اجْعَلْ صِیَامِی فِیهِ صِیَامَ الصَّائِمِینَ، وَ قِیَامِی فِیهِ قِیَامَ الْقَائِمِینَ، وَ نَبِّهْنِی فِیهِ عَنْ نَوْمَهِ الْغَافِلِینَ، وَ هَبْ لِی جُرْمِی فِیهِ یَا إِلَهَ الْعَالَمِینَ، وَ اعْفُ عَنِّی یَا عَافِیاً عَنِ الْمُجْرِمِینَ.
خدایا روزه ام را در این ماه روزه روزه داران قرار ده، و شب زنده داری ام را شب زنده داری شب زنده داران، و بیدارم کن در آن از خواب بی خبران، و ببخش گناهم را در آن ای معبود جهانیان، و از من درگذر، ای درگذرنده از گنهکاران.

 

پیام روز اول، روز کمک کردن:

به آدم ها کمک کن. در اوج مشغله، کمک حس آرامش میده. امروز کمک غیبی افتاده از آسمون کسی باش.

 


کمک کردن

 

دعای روز دوم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ قَرِّبْنِی فِیهِ إِلَى مَرْضَاتِکَ، وَ جَنِّبْنِی فِیهِ مِنْ سَخَطِکَ وَ نَقِمَاتِکَ، وَ وَفِّقْنِی فِیهِ لِقِرَاءَهِ آیَاتِکَ، بِرَحْمَتِکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ.
خدایا مرا در این ماه به خشنودی ات نزدیک کن، و از خشم و انتقامت برکنار دار، و به قرائت آیاتت موفق کن، ای مهربان ترین مهربانان.

 

پیام روز دوم، روز مهربون بودن بی دلیل:

مهربونی رو تو دنیا زیاد کن. حتی شده با یه لبخند ساده.

 

مهربان بودن

 

دعای روز سوم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی فِیهِ الذِّهْنَ وَ التَّنْبِیهَ، وَ بَاعِدْنِی فِیهِ مِنَ السَّفَاهَهِ وَ التَّمْوِیهِ، وَ اجْعَلْ لِی نَصِیبا مِنْ کُلِّ خَیْرٍ تُنْزِلُ فِیهِ، بِجُودِکَ یَا أَجْوَدَ الْأَجْوَدِینَ .
خدایا در این ماه به من تیزهوشی و بیداری عنایت فرما، و از بی خردی و اشتباه دورم ساز، و از هر خیری که در این ماه نازل می کنی، برایم بهره ای قرار ده، و به حق جودت ای جودمندترین جودمندان.

 

پیام روز سوم، روز جبران:

همه ی آدم ها اشتباه میکنن. چه با کارهاشون چه با حرفهاشون. امروز فکر کن چجوری میتونی رفتار یا حرف اشتباه گذشته ات رو  جبران کنی و اگه لازمه از کسی عدرخواهی کنی.

 

جبران

 

دعای روز چهارم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ قَوِّنِی فِیهِ عَلَى إِقَامَهِ أَمْرِکَ، وَ أَذِقْنِی فِیهِ حَلاوَهَ ذِکْرِکَ، وَ أَوْزِعْنِی فِیهِ لِأَدَاءِ شُکْرِکَ بِکَرَمِکَ، وَ احْفَظْنِی فِیهِ بِحِفْظِکَ وَ سِتْرِکَ، یَا أَبْصَرَ النَّاظِرِینَ.
خدایا در این ماه برای برپاداشتن امرت نیرومند ساز مرا، و شیرینی ذکرت را به من بچشان، و ادای شکرت را به من الهام فرما، و به نگهداری و پوششت نگاهم بدار، ای بیناترین بینندگان.

 

پیام روز چهارم، روز قدردانی:

به داشته هات نگاه کن و قدرشون رو بدون. تا جایی که میتونی حفظشون کن و ازشون قدردانی کن. نگرش قدردانی را در خود زیاد کنید و از هر کسی به خاطر کاری که برای شما کرد قدردانی کنید.

 

قدردانی

 

دعای روز پنجم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْمُسْتَغْفِرِینَ، وَ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنْ عِبَادِکَ الصَّالِحِینَ الْقَانِتِینَ، وَ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنْ أَوْلِیَائِکَ الْمُقَرَّبِینَ، بِرَأْفَتِکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ.
خدایا قرار ده مرا در این ماه از آمرزش جویان، و از بندگان شایسته فرمانبردار، و از اولیای مقرّبت، به رأفتت ای مهربان ترین مهربانان.

 

پیام روز پنجم، روز بخشش:

امروز سعی کن کسی رو که به هر دلیلی ناراحتت کرده ببخشی. با بخشش، آرامش رو به درونت دعوت می کنی. همه کسانی که شما را رنجانده اند ببخشید. نه برای آنها، بلکه برای خودتان. یادت باشه فقط آدمهای بزرگ توانایی بخشش دارن.

 

بخشش

 

دعای روز ششم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ لا تَخْذُلْنِی فِیهِ لِتَعَرُّضِ مَعْصِیَتِکَ، وَ لا تَضْرِبْنِی بِسِیَاطِ نَقِمَتِکَ، وَ زَحْزِحْنِی فِیهِ مِنْ مُوجِبَاتِ سَخَطِکَ، بِمَنِّکَ وَ أَیَادِیکَ، یَا مُنْتَهَى رَغْبَهِ الرَّاغِبِینَ.
خدایا مرا در این ماه به خاطر نزدیک شدن به نافرمانی ات وامگذار، و با تازیانه های انتقامت عذاب مکن، و از موجبات خشمت دورم بدار، به فضل و عطاهایت، ای نهایت دلبستگی دل شدگان.

 

پیام روز ششم، گذاشتن خود به جای دیگران:

برای هر واکنش به کسی، اول خودت رو جاش بذار. خیلی از مشکلات و دعواها با این راه حل میشن.

 

گذاشتن خود جای دیگران

 

دعای روز هفتم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ أَعِنِّی فِیهِ عَلَى صِیَامِهِ وَ قِیَامِهِ، وَ جَنِّبْنِی فِیهِ مِنْ هَفَوَاتِهِ وَ آثَامِهِ، وَ ارْزُقْنِی فِیهِ ذِکْرَکَ بِدَوَامِهِ، بِتَوْفِیقِکَ یَا هَادِیَ الْمُضِلِّینَ.
خدایا مرا در این ماه بر روزه و شب زنده داری اش یاری ده، و از لغزشها و گناهانش دورم بدار، و ذکرت را همواره روزی ام کن، به توفیقت ای راهنمای گمراهان.

 

پیام روز هفتم، روز بهترین بودن:

امروز بهترین خودت باش و بهترین کاری که در توان داری انجام بده. این وظیفه ی مقدس انسان هاست. خودت باش اما سعی کن بهترین خودت باشی.

 

بهترین بودن

 

دعای روز هشتم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی فِیهِ رَحْمَهَ الْأَیْتَامِ، وَ إِطْعَامَ الطَّعَامِ، وَ إِفْشَاءَ السَّلامِ، وَ صُحْبَهَ الْکِرَامِ، بِطَوْلِکَ یَا مَلْجَأَ الْآمِلِینَ.
خدایا در این ماه مهرورزی به ایتام، و خوراندن طعام، و آشکار کردن سلام، و همنشینی با اهل کرامت را نصیبم فرما، به عطایت ای پناهگاه آرزومندان.

 

پیام روز هشتم، روز رها کردن:

امروز سعی کن خودت رو رها کنی. از کینه ها، خواسته ها، غم ها و… خودت رو آزاد کن. برای شروع می تونی وسایلی رو که استفاده نمی کنی به کسی ببخشی.

 

رها کردن

 

دعای روز نهم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ اجْعَلْ لِی فِیهِ نَصِیبا مِنْ رَحْمَتِکَ الْوَاسِعَهِ، وَ اهْدِنِی فِیهِ لِبَرَاهِینِکَ السَّاطِعَهِ، وَ خُذْ بِنَاصِیَتِی إِلَى مَرْضَاتِکَ الْجَامِعَهِ، بِمَحَبَّتِکَ یَا أَمَلَ الْمُشْتَاقِینَ.
خدایا برای من در این ماه بهره ای از رحمت گسترده ات قرار ده، و به جانب دلایل درخشانت راهنمایی کن، و به سوی خشنودی فراگیرت متوجه کن، به مهرت ای آرزوی مشتاقان.

 

پیام روز نهم، روز بخشیدن:

امروز چیزی به کسی ببخش. حتی اگر می تونی به یه خیریه کمک کن. بخشیدن، روح رو بزرگ و قوی میکنه.

 

بخشیدن

 

دعای روز دهم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْمُتَوَکِّلِینَ عَلَیْکَ، وَ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْفَائِزِینَ لَدَیْکَ، وَ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْمُقَرَّبِینَ إِلَیْکَ، بِإِحْسَانِکَ یَا غَایَهَ الطَّالِبِینَ.
خدایا مرا در این ماه از توکل کنندگان، و از رستگاران نزد خود، و از مقرّبان درگاهت قرار بده، به احسانت ای هدف جویندگان.

 

پیام روز دهم، روز تلاش:

هدف رو مشخص کن و برای رسیدن بهش تلاش کن. با تلاش کردن رسیدن به هر چیزی آسون میشه. شکست تنها زمانی اتفاق میوفته که دست از تلاش برداری.

 

تلاش

 

دعای روز یازدهم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ حَبِّبْ إِلَیَّ فِیهِ الْإِحْسَانَ، وَ کَرِّهْ إِلَیَّ فِیهِ الْفُسُوقَ وَ الْعِصْیَانَ، وَ حَرِّمْ عَلَیَّ فِیهِ السَّخَطَ وَ النِّیرَانَ، بِعَوْنِکَ یَا غِیَاثَ الْمُسْتَغِیثِینَ.
خدایا در این ماه نیکی را پسندیده من گردان، و نادرستیها و نافرمانیها را مورد کراهت من قرار ده، و خشم و آتش برافروخته را بر من حرام گردان، به یاری ات ای فریادرس دادخواهان.

 

پیام روز یازدهم، روز خلاقیت:

دنیات رو بساز. سعی کن با خلاقیت، چیزهای عادی رو برای خودت مهیج و جالب کنی.

 

خلاقیت

 

دعای روز دوازدهم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ زَیِّنِّی فِیهِ بِالسِّتْرِ وَ الْعَفَافِ، وَ اسْتُرْنِی فِیهِ بِلِبَاسِ الْقُنُوعِ وَ الْکَفَافِ، وَ احْمِلْنِی فِیهِ عَلَى الْعَدْلِ وَ الْإِنْصَافِ، وَ آمِنِّی فِیهِ مِنْ کُلِّ مَا أَخَافُ، بِعِصْمَتِکَ یَا عِصْمَهَ الْخَائِفِینَ.
خدایا مرا در این ماه به پوشش و پاکدامنی بیارای، و به لباس قناعت و اکتفا به اندازه حاجت بپوشان، و بر عدالت و انصاف وادارم نما، و مرا در این ماه از هرچه می ترسم ایمنی ده، به نگهداری ات ای نگهدارنده هراسندگان.

 

پیام روز دوازدهم، روز خودشناسی:

خودت و اطرافت رو بشناس. با شناخت بهتر، زندگی بهتری برای خودت بساز.

 

خودشناسی

 

دعای روز سیزدهم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ طَهِّرْنِی فِیهِ مِنَ الدَّنَسِ وَ الْأَقْذَارِ، وَ صَبِّرْنِی فِیهِ عَلَى کَائِنَاتِ الْأَقْذَارِ، وَ وَفِّقْنِی فِیهِ لِلتُّقَى وَ صُحْبَهِ الْأَبْرَارِ، بِعَوْنِکَ یَا قُرَّهَ عَیْنِ الْمَسَاکِینِ.
خدایا مرا در این ماه از آلودگیها و ناپاکیها پاک کن، و بر شدنیهای مورد تقدیرت شکیبایم گردان، و به پرهیزگاری و هم نشینی با نیکان توفیقم ده، به یاری ات ای نور چشم درماندگان.

 

پیام روز سیزدهم، روز شروع کردن:

هیچ زمان برای شروع دیر نیست. میتونی از همین الان شروع کنی و آینده رو بسازی. مسیرت رو از همین امروز شروع کن و قدم بر پله ی اول بذار.

 

شروع کردن

 

دعای روز چهاردهم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ لا تُؤَاخِذْنِی فِیهِ بِالْعَثَرَاتِ، وَ أَقِلْنِی فِیهِ مِنَ الْخَطَایَا وَ الْهَفَوَاتِ، وَ لا تَجْعَلْنِی فِیهِ غَرَضاً لِلْبَلایَا وَ الْآفَاتِ، بِعِزَّتِکَ یَا عِزَّ الْمُسْلِمِینَ.
خدایا مرا در این ماه بر لغزشها سرزنش مکن، و از خطاها و افتادن در گناهان دور بدار، و هدف بلاها و آفات قرار مده، به عزّتت ای عزّت مسلمانان.

 

پیام روز چهاردهم، روز خنداندن:

همیشه لبخند بزن و آدمهای اطرافت رو هم شاد کن. خندیدن و خنداندن دنیا رو قشنگتر میکنه.

 

خنداندن

 

دعای روز پانزدهم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی فِیهِ طَاعَهَ الْخَاشِعِینَ، وَ اشْرَحْ فِیهِ صَدْرِی بِإِنَابَهِ الْمُخْبِتِینَ، بِأَمَانِکَ یَا أَمَانَ الْخَائِفِینَ.
خدایا در این ماه طاعت فروتنان را نصیبم کن، و سینه ام را برای انابه همانند بازگشت خاضعان باز کن، به امان دادنت ای امان ده هراسندگان.

لاکچری ترین و بهترین تالار عروسی تهران

 

پیام روز پانزدهم، روز تغییر:

تغییری باش که می خواهی در دنیا ببینی. تو میتونی با تغییر خودت دنیا رو تغییر بدی. از تغییرها استقبال کن. همه ی تغییرها مثبت هستند. کافیه به قسمت خوب آنها نگاه کنی.

 

تغییر

 

دعای روز شانزدهم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ وَفِّقْنِی فِیهِ لِمُوَافَقَهِ الْأَبْرَارِ، وَ جَنِّبْنِی فِیهِ مُرَافَقَهَ الْأَشْرَارِ، وَ آوِنِی فِیهِ بِرَحْمَتِکَ إِلَى [فِی ] دَارِ الْقَرَارِ، بِإِلَهِیَّتِکَ یَا إِلَهَ الْعَالَمِینَ.
خدایا مرا در این ماه به همراهی و همسویی با نیکان توفیق ده، و از همنشینی با بدان دور بدار، و به حق رحمتت به خانه آرامش جایم ده، به پرستیدگی ات ای پرستیده جهانیان.

 

پیام روز شانزدهم، روز تمرکز:

گذشته رو رها کن. به جای توجه به چیزی که خراب شده، روی کاری که میتونی انجام بدی تمرکز کن و انرژی خودت رو برای حرکت به سمت یک هدف صرف کن.

 

روز تمرکز کردن

 

دعای روز هفدهم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ اهْدِنِی فِیهِ لِصَالِحِ الْأَعْمَالِ، وَ اقْضِ لِی فِیهِ الْحَوَائِجَ وَ الْآمَالَ، یَا مَنْ لا یَحْتَاجُ إِلَى التَّفْسِیرِ وَ السُّؤَالِ، یَا عَالِماً بِمَا فِی صُدُورِ الْعَالَمِینَ، صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِینَ.
خدایا مرا در این ماه به سوی کارهای شایسته هدایت فرما، و حاجتها و آرزوهایم را برآور، ای آن که نیاز به روشنگری و پرسش ندارد، ای آگاه به آنچه در سینه جهانیان است، بر محمّد و خاندان پاکش درود فرست.

 

پیام روز هفدهم، روز خوبی کردن:

هر کجا هستی ذره ای خوبی به جای بگذار. این خوبی های کوچک هستند که دنیا را فرا خواهند گرفت.

 

روز خوبی کردن

 

دعای روز هجدهم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ نَبِّهْنِی فِیهِ لِبَرَکَاتِ أَسْحَارِهِ، وَ نَوِّرْ فِیهِ قَلْبِی بِضِیَاءِ أَنْوَارِهِ، وَ خُذْ بِکُلِّ أَعْضَائِی إِلَى اتِّبَاعِ آثَارِهِ، بِنُورِکَ یَا مُنَوِّرَ قُلُوبِ الْعَارِفِینَ.
خدایا مرا در این ماه به برکتهای سحرهایش آگاه کن، و دلم را با روشنایی انوارش روشنی بخش، و تمام اعضایم را به پیروی آثارش بگمار، به نورت ای نوربخش دلهای عارفان.

 

پیام روز هجدهم، روز آرامش:

امروز اگر عصبانی شدی، یادت باشه دنیا به آرامش نیاز داره نه خشم. با ملایمت میتونی جهان رو تکون بدی.

 

آرامش

 

دعای روز نوزدهم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ وَفِّرْ فِیهِ حَظِّی مِنْ بَرَکَاتِهِ، وَ سَهِّلْ سَبِیلِی إِلَى خَیْرَاتِهِ، وَ لا تَحْرِمْنِی قَبُولَ حَسَنَاتِهِ، یَا هَادِیا إِلَى الْحَقِّ الْمُبِینِ.
خدایا در این ماه بهره ام را از برکتهایش کامل گردان، و راهم را به سوی نیکیهایش هموار نما، و از پذیرفتن خوبیهایش محرومم مساز، ای هدایت کننده به سوی حق آشکار.

 

پیام روز نوزدهم، روز باور به خود:

خودت رو باور داشته باش. ما همان قدر لبخند میزنیم که باور داشته باشیم. اجازه ندهید صدای نظرات دیگران صدای درونی تان را در خود غرق کند. هدف زندگی این است که باور کنیم، امید داشته باشیم و دست از تلاش نکشیم.

 

باور به خود

 

دعای روز بیستم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ افْتَحْ لِی فِیهِ أَبْوَابَ الْجِنَانِ، وَ أَغْلِقْ عَنِّی فِیهِ أَبْوَابَ النِّیرَانِ، وَ وَفِّقْنِی فِیهِ لِتِلاوَهِ الْقُرْآنِ، یَا مُنْزِلَ السَّکِینَهِ فِی قُلُوبِ الْمُؤْمِنِینَ.
خدایا در این ماه درهای بهشت هایت را به رویم باز کن، و درهای آتش دوزخ را به روزیم بربند، و به تلاوت قرآن موفقم بدار، ای فرو فرستنده آرامش در دل مؤمنان.

 

پیام روز بیستم، روز لذت بردن از زندگی:

به شیوه ای زندگی کن که انگار کسی تو را نمیبیند و نظرت را طوری ابراز کن که انگار کسی تو را نمیشنود. این زندگی توست و فقط تو مسئول اون هستی.

 

لذت از زندگی

 

دعای روز بیست و یکم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ اجْعَلْ لِی فِیهِ إِلَى مَرْضَاتِکَ دَلِیلاً، وَ لا تَجْعَلْ لِلشَّیْطَانِ فِیهِ عَلَیَّ سَبِیلاً، وَ اجْعَلِ الْجَنَّهَ لِی مَنْزِلاً وَ مَقِیلاً، یَا قَاضِیَ حَوَائِجِ الطَّالِبِینَ.
خدایا در این ماه برای من به سوی خشنودی ات دلیلی قرار ده، و برای شیطان راهی به سوی من قرار مده، و بهشت را منزل و آسایشگاهم قرار ده، ای برآورنده حاجات خواهندگان.

 

پیام روز بیست و یکم، روز رقابت با خود:

برای بهتر شدن با خودت رقابت کن. فقط یک نفر هست که باید تلاش کنی ازش بهتر باشی. اون خود دیروزت است.

 

رقابت با خود

 

دعای روز بیست و دوم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ افْتَحْ لِی فِیهِ أَبْوَابَ فَضْلِکَ، وَ أَنْزِلْ عَلَیَّ فِیهِ بَرَکَاتِکَ، وَ وَفِّقْنِی فِیهِ لِمُوجِبَاتِ مَرْضَاتِکَ، وَ أَسْکِنِّی فِیهِ بُحْبُوحَاتِ جَنَّاتِکَ، یَا مُجِیبَ دَعْوَهِ الْمُضْطَرِّینَ.
خدایا در این ماه درهای فضلت را به روی من بگشا، و برکاتت را بر من نازل فرما، و به موجبات خشنودی ات موفقم بدار، و در میان بهشت هایت جایم ده، ای برآورنده خواهش درماندگان.

 

پیام روز بیست و دوم، روز احترام به عقاید:

به حرفهای متفاوتی که می شنوی گوش کن، سازش کن و قبول کن که قرار نیست همه مثل هم فکر کنن. وگرنه دنیا خیلی خسته کننده میشد.

 

احترام به عقاید

 

دعای روز بیست و سوم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ اغْسِلْنِی فِیهِ مِنَ الذُّنُوبِ، وَ طَهِّرْنِی فِیهِ مِنَ الْعُیُوبِ، وَ امْتَحِنْ قَلْبِی فِیهِ بِتَقْوَى الْقُلُوبِ، یَا مُقِیلَ عَثَرَاتِ الْمُذْنِبِینَ.
خدایا در این ماه از گناهانم شست وشویم ده، و از عیبها پاکم کن، و دلم را به پرهیزکاری دلها بیازمای، ای نادیده گیرنده لغزش های اهل گناه.

 

پیام روز بیست و سوم، روز مشخص کردن اهداف:

اول از هر چیز هدفت رو تعریف کن. تعریف هدف، اولین قدم و نقطه شروع دستیابی به آن است.

 

تعیین اهداف

 

دعای روز بیست و چهارم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ فِیهِ مَا یُرْضِیکَ، وَ أَعُوذُ بِکَ مِمَّا یُؤْذِیکَ، وَ أَسْأَلُکَ التَّوْفِیقَ فِیهِ لِأَنْ أُطِیعَکَ وَ لا أَعْصِیَکَ، یَا جَوَادَ السَّائِلِینَ.
خدایا در این ماه آنچه تو را خشنود می کند از تو درخواست می کنم، و از آنچه تو را ناخشنود می کند به تو پناه می آورم، و از تو در این ماه توفیق اطاعت و ترک نافرمانی ات را خواستارم، ای بخشنده به نیازمندان.

 

پیام روز بیست و چهارم، روز عادت خوب:

امروز یک عادت خوب به زندگیت اضافه کن. میتونی یه لیست از عاداتی که اطرافیانت دارن بنویسی و عادتهای بد رو ترک کنی. اینجوری انتخاب ساده تره.

 

روز عادت خوب

 

دعای روز بیست و پنجم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی فِیهِ مُحِبّاً لِأَوْلِیَائِکَ، وَ مُعَادِیا لِأَعْدَائِکَ، مُسْتَنّاً بِسُنَّهِ خَاتَمِ أَنْبِیَائِکَ، یَا عَاصِمَ قُلُوبِ النَّبِیِّینَ.
خدایا مرا در این ماه دلبسته اولیاءات، و دشمن دشمنانت قرار ده، و آراسته به راه و روش خاتم پیامبرانت گردان، ای نگهدارنده دل های پیامبران.

 

پیام روز بیست و پنجم، روز اشتیاق:

کاری رو انجام بده که باعث بشه صبح ها با اشتیاق بیدار بشی. تنها راه انجام دادن کارهای بزرگ، عشق و اشتیاق به اونهاست.

 

اشتیاق

 

دعای روز بیست و ششم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ اجْعَلْ سَعْیِی فِیهِ مَشْکُوراً، وَ ذَنْبِی فِیهِ مَغْفُوراً، وَ عَمَلِی فِیهِ مَقْبُولاً، وَ عَیْبِی فِیهِ مَسْتُوراً، یَا أَسْمَعَ السَّامِعِینَ.
خدایا کوششم را در این ماه مورد سپاس، و گناهم را آمرزیده، و عملم را پذیرفته، و عیبم را پوشیده قرار ده، ای شنواترین شنوایان.

 

پیام روز بیست و ششم، روز کتاب خوندن:

کتابها دنیاهای متفاوت رو نشون میدن که منتظر تو هستن. یک اتفاق بدون کتاب مانند یک بدن بدون روح است.

 

روز کتاب خوندن

 

دعای روز بیست و هفتم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی فِیهِ فَضْلَ لَیْلَهِ الْقَدْرِ، وَ صَیِّرْ أُمُورِی فِیهِ مِنَ الْعُسْرِ إِلَى الْیُسْرِ، وَ اقْبَلْ مَعَاذِیرِی، وَ حُطَّ عَنِّیَ الذَّنْبَ وَ الْوِزْرَ، یَا رَءُوفاً بِعِبَادِهِ الصَّالِحِینَخدایا در این ماه فضیلت شب قدر را روزی ام ساز، و کارهایم را از سختی به آسانی برگردان، و پوزشهایم را بپذیر، و گناه و بار گران را از گُرده ام بریز، ای مهربان به بندگان شایسته.

 

پیام روز بیست و هفتم، روز خوشبختی:

امروز دو لیست تهیه کن. یکی لیست چیزهای خوبی که داری و یکی چیزهایی که برای احساس خوشبختی نیاز داری. راه های رسیدن بهشون رو تو ذهنت تنظیم کن.

 

خوشبختی

 

دعای روز بیست و هشتم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ وَفِّرْ حَظِّی فِیهِ مِنَ النَّوَافِلِ، وَ أَکْرِمْنِی فِیهِ بِإِحْضَارِ الْمَسَائِلِ، وَ قَرِّبْ فِیهِ وَسِیلَتِی إِلَیْکَ مِنْ بَیْنِ الْوَسَائِلِ، یَا مَنْ لا یَشْغَلُهُ إِلْحَاحُ الْمُلِحِّینَ.
خدایا بهره ام را در این ماه از مستحبات فراوان کن، و مرا با تحقق درخواستها اکرام فرما، و از میان وسایل وسیله ام را به سویت نزدیک کن، ای که پافشاری اصرارورزان مشغولش نسازد.

 

پیام روز بیست و هشتم، روز جبران اشتباهات:

قدم های نو درس گرفته از اشتباهات گذشته ی تو هستند. اشتباهای که دو بار تکرار شود یک تصمیم است.

 

جبران اشتباهات

 

دعای روز بیست و نهم ماه رمضان:

اللَّهُمَّ غَشِّنِی فِیهِ بِالرَّحْمَهِ، وَ ارْزُقْنِی فِیهِ التَّوْفِیقَ وَ الْعِصْمَهَ، وَ طَهِّرْ قَلْبِی مِنْ غَیَاهِبِ التُّهَمَهِ، یَا رَحِیماً بِعِبَادِهِ الْمُؤْمِنِینَ.
خدایا مرا در این ماه با رحمتت فروگیر، و توفیق و خود نگهداری نصیبم کن، و از تیرگیهای تهمت دلم را پاک گردان، ای مهربان به بندگان با ایمان.

 

پیام روز بیست و نهم، روز رویاپردازی:

امروز به رویاهات فکر کن و براشون برنامه ریزی کن. رویاپردازان نجات دهنده ی دنیا هستند.

 

رویاپردازی

 

دعای روز سی ام ماه رمضان:

اللَّهُمَّ اجْعَلْ صِیَامِی فِیهِ بِالشُّکْرِ وَ الْقَبُولِ، عَلَى مَا تَرْضَاهُ وَ یَرْضَاهُ الرَّسُولُ، مُحْکَمَهً فُرُوعُهُ بِالْأُصُولِ، بِحَقِّ سَیِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِینَ، وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ.
خدایا روزه ام را در این ماه، بر پایه آنچه تو و پیامبر، آن را می پسندد مورد سپاس و پذیرش قرار ده، درحالی که فروعش بر اصولش استوار باشد، به حق سرورمان محمّد و اهل بیت پاکش، و سپاس خدای را پروردگار جهانیان.

 

پیام روز سی ام، روز زندگی کردن:

زندگی یا یک ماجراجویی شجاعانه است یا که هیچ چیز نیست. پس از زندگی لذت ببر چون یک بار زندگی میکنی و اگر خوب زندگی کنی، همین یک بار کافیست.

 

زندگی کردن

 

در آخر، موقع خوندن دعای ماه رمضان ما رو فراموش نکنید!

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

بدون دیدگاه.

دیدگاهتان را بنویسید